[]

yurtdışında yaşayanların telefon kaydettirme sorunu

BU yaz Türkiye'ye geldiğimde ilk kez imei kaydettirmem gerektiğiyle ilgili uyarı mesajı geldi. Yanımda başka bir cihazım daha vardı ancak ona gelmedi bu uyarı mesajı ve önceki ziyaretlerimde de gelmemişti. Artık nasıl bir sistemle tespit ediliyor orasını bilemiyorum. Neyse. Türkiye'de bir hafta kaldım ve geri döndüm. Peki bu süreçte 6 ay işliyor mu? yani ben atıyorum 6 ay sonra Türkiye'ye gittiğimde bu cihazımı kullanamayacak mıyım? E bu durumda ben her yıl başka cihaz mı almak zorundayım ülkeye girişte kaydettirmek istemiyorsam? Bilgisi olan var mı?
 
tr sim kartı takılmadığı sürece sorun olmuyor.


  • c1b2k3  (29.01.18 22:13:46) 
turkcell vodafone veya avea lı bir hattınız varsa ve bunu imei kaydı olmayan bir telefonla türkiye sınırları içerisinde önceden sadece 1 ay kullanabiliyordunuz. şimdi 6 aya uzatıldı bu süre ve maalesef bu mesajı ilk aldığınız andan itibaren 6 aylık süre işliyor. 1 ay kaldım geri döndüm seneye geldiğimde 1 ay daha kullanırım 4 ayım kalır durumu söz konusu değil.
ufak bir not bu altı ay bitmiş bile olsa bu telefonu türkiye operaötlerinin sim kartı takılı olarak yurtdışında kullanmaya devam edebilirsiniz.

  • nuh gemisini kaciran soyu tukenmis canli  (30.01.18 14:22:04) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.