kedimin canı sıkılıyor

merhabalar,
evde birlikte yaşadığım kedimin psikolojik problemleri vardı, onları geçirdi, o sürede içine kapanıktı. şimdi sosyalleşmeye başladı ve daha çok ilgi istiyor. evde olmadığım zaman yalnız kalıyordu, sorun olmuyordu (bundan önceki 6 sene) ama şimdi talepleri olduğunu, rahatsız olduğunu görüyorum. Özel bir oyuncak almadım hiç, çünkü her şeyle oynayabiliyordu isteyince.

bu durumdaki kediler için insan yokluğunu nispeten azaltacak bir oyuncak icat edili mi?

teşekkürler

Maddi durumunuz elverişliyse arkadaş alın :)

  • mutlusismankedi2015  (29.01.18 11:14:55)
pipet, sigara filtresi veya saç tokası deneyin.

  • dedimmidemedimmi  (29.01.18 11:16:39)
Kulaklığı bir yere asın. Deli gibi oynuyorlar.

  • rahip janick  (29.01.18 11:18:47)
  • freebird5406_2  (29.01.18 11:33:27)
Catnip koyun evde sağa sola kafa olsun hayvan.

Bir de şunlardan edinin yoksa arada tırmansın, ihtiyaç bu kediler için.

shop.waggiebox.com
  • bos gezenin bos ustasi  (29.01.18 12:28:32)
Belki bir de küçük çadır olabilir içinde güvenle uyuyabileceği. Karanlık, sıcak ve yumuşak yerlere bayılırlar.

  • bos gezenin bos ustasi  (29.01.18 12:29:40)
küçük şeyleri (ip, saç tokası, kulaklık ) yutmaya meyilliler, dikkat edin.

  • rakicandir  (29.01.18 12:32:51)
en iyisi yanına bir arkadaş almak. oyuncak alsan çok sevse bile birkaç gün sonra unutur.
masrafında aşırı bir fark olmaz, temel şeyler evinde olduğu için. kesinlikle sen de rahat edersin, o da.

  • patronaj  (29.01.18 14:37:54)
kulaklık asmıştım ben de. o var zaten. arkadaşa hazır değiliz ya. ben duygusal olarak değilim, onu bilmiyorum ama dediğim gibi pek dışa dönük bi karakter değil. yalnız kalmış, yalnız büyüdü hep.
zaten ya uyuyo, ya benden ilgi istiyor.

kendini oyalamak isteyince illa buluyor bişey de.. şey gibi bi oyuncak düşündüm, mesela robot. ortada hareket olunca aktive oluyor filan :) keşke öyle bişi olsa, robot kardeş.

(ben de bu arada yanına arkadaş fikrine alışmaya çalışayım)

Teşekkürler ederim
  • neynep  (29.01.18 23:33:31 ~ 23:33:49)