[]

TCMB Günlük Kurlar

TCMB'nin sitesinden excel'e günlük kur çekebiliyorduk csv formatında. Bulamıyorum o sayfayı, beni aşağıdaki sayfaya yönlendiriyor. Bana ise excel'de gün bazlı çekilmiş kurlar lazım.

www.tcmb.gov.tr

Bilen eden gören varmı? Nasıl ulaşabilirim excel'de günlük kurlara?

@kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili; hocam çok teşekkürler ama ihtiyacım olan bu değil. Birkaç döviz cinsinin 3-4 senelik trendi gerekiyor bana.

 
işine yarar mı bilmem;
www.cizgiakademi.com

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (29.01.18 10:10:37) 
Tarihleri koy bir sütuna.
Yanına da dilediğin para birimlerini koy.
Excel'de makro tüm verileri getirir bir kaç dakika içerisinde.
Sonra dilediğin trend analizini yaparsın.
  • cakabo  (29.01.18 10:55:39) 
  • mr.goodcat  (29.01.18 12:21:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.