Kaputun Altından Gelen Hışırtı Sesi

Aracımdan bir iki gündür sürtünme, hışırtı sesi geliyor. Daha önceden V kayışına su gelme hadisesi yaşamıştım ki sorunun bundan kaynaklandığını sanmıyorum. Trigeri yeni değiştirttim. Bir resim paylaşacağım, alakalı mı bilmiyorum ama sesin kırmızı renk içine aldığım parçadan geldiğine eminim. Yani kayış taraflarından ses gelmiyor, o parçadan geliyor. Birkaç kişiye daha dinlettim, aynı şekilde o parçadan veya onun olduğu taraflardan geldiği konusunda hem fikirler ama tabii kimse o parçanın ne işe yaradığını veya o taraflardan gelen sesin hangi anlama gelebileceğini bilmiyor. O parça ses yapar mı yoksa bizim kulaklar mı yanılıyor? Eğer o parçaysa çok sıkıntılı bir durum mu var demektir? Ustama götüreceğim ama bir ön bilgi almak ve cebimi ona göre ayarlamak istiyorum. Teşekkürler

(resmi internetten buldum. benimkinin resmini çekmeyi unuttum)

Sesin kesildigi bir nokta var mi? Arac calisir calismaz ses baslayip kontak kapanana kadar devam ediyor mu? Isindiginda kayboluyor mu, ya da tunsekten gecerken kesiliyor mu?

  • kompisko  (28.01.18 18:58:09)
sesin kesildiği nokta yok. ilk çalıştığında ses gelmiyor ya da duyabileceğim seviyede olmuyor, bilmiyorum. bir süre çalıştıktan sonra başlıyor. tümsekten geçerken kesilip kesilmediğini fark etmedim. kapılar kapalıyken ses içeri gelmiyor.

  • reseoz  (28.01.18 20:08:45)