[]

blade runner 2049 için önceki serileri bilmek/izlemek gerekiyor mu?

bu filmden önce yapılmış blade runner seri filmleri var. onları izlemek gerekir mi yoksa son filmi izlesek direkt anlaşılır şekilde mi ilerler?
 
Sadece bir tane var diye biliyorum, izlesen iyi olur konuya daha bir hakim olmak istiyorsan.


  • clones  (28.01.18 16:10:01) 
bu filmden önce yapılmış bir blade runner filmi var ve evet izlemek gerekir.


  • oldtimer  (28.01.18 16:10:18) 
Ben çok dikkatli bir şekilde olmasa da ilk filmi sardırarak izlemiştim. En azından replicantın ne olduğunu falan bilmen gerekiyor. Bence çok sorun olmadı benim için.


  • uyusam iyi olur  (28.01.18 16:12:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.