yurtdışı yabancı dil eğitimi veya kısa süreli çalışma

yurtdışında hazirana - temmuza kadar devam edebileceğim bir dil kursuna gitmek istiyorum.
veya ufak da olsa ingilizce konuşabileceğim herhangi basit bir iş olabilir.

ingilizce için yurtdışına gitmek konusunda hiçbir fikrim ve bilgim yok.
google'da (saç ektirme konusunda olduğu gibi) bir sürü abuk subuk sitede boğulmaktansa size sormak istiyorum.

aranızda ingilizce için yurtdışına giden var mı?
nasıl yapsak?

edit: üniversite öğrencisi değilim. biteli çoook oldu.

Ingilizce kursu icin gitme bence. Direk amerikada bir community college’a yaz kurslarindan biri icin basvur. Ingilizce kursundan milyon kez yararli olur. Amerikalilarin icine girersin cunku. Ingilizce kursunda yabanci dil olarak ingilizce konusanlar olur hep, onlarla olmaz o is.

Is icinse, legal olarak iki ay calisman mumkun degil. Unpaid internship alabilirsin anca. Para aldigin her is icin sana sponsor olmalari gerekir ki, bunu yapmazlar.
  • beriberi  (27.01.18 23:01:13)
work and travel'ı araştırabilirsin bence. detaylı bilgim olmadığı için daha fazla bilgi veremiyorum şartları hakkında vs. ama work and travel dediğimiz olay senin bahsettiğin gibi kısa dönemli olarak yurt dışına gidip çalışmak temelde.

  • nodrap  (27.01.18 23:08:09)
  • sttc  (28.01.18 02:03:32)