moldova vizesi

bazı yerlerde vize yok diyor, bazı yerlerde vize belgeleri var. ben hiç bir şey anlamadım.

türkiye vatandaşı için moldova'ya 3-5 gün kalmak, turistlik gezi için vize var mı yok mu an itibari ile?

Vize konularinda bakacaginiz tek yer

www.mfa.gov.tr

Gerisi fasa fiso.
  • kuehles blondes  (27.01.18 16:05:08)
Moldova: Umuma mahsus pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

www.mfa.gov.tr
  • nrmnm  (27.01.18 16:05:41)
www.istanbul.mfa.md

Moldova Büyükelçiliği internet sitesinde, vizesiz girme hakkı olan ülkelerde türkiye yok. Sadece diplomatik veya hizmet pasaportu olanlardan vize istenmeyenler listesinde türkiye görünüyor.

Bizim dışişlerinde bordo pasaport için vize gerekmez diyor.

En garantisi bilgiyi büyükelçiliklerini arayın bence.
  • battal gemalmaz  (27.01.18 16:11:26)
cidden çelişkili konu

buyukelçilik en mantıklı kaynak
  • bentalihsizim  (27.01.18 16:30:22)
Ay boyle bi de cok bilmis sekilde yazmisim, utandim :/ ozur dilerim, hakliymissiniz, celiskili gercekten de.

Tekrar baktim, hatta moldova'nin alman buyukelciligi sitesinden filan baktim.
Ona gore de türklere vize var diyor. Resmen celiskili. Disisleri yanlis/eksik bilgi veriyorsa bu resmen bir rezalettir, disisleri resmi sitesine gozu kapali guvenebilmemiz lazim halbuki.

www.germania.mfa.md
Sondan bir onceki sutunda "türkei" diyor, bordo pasaport icin vize gerekli diyor.
Buyukelciligi ya da konsoloslugu arayin mutlaka.

Bundan harbi guzel rezalet basligi olur cunku puanim 10/10.
  • kuehles blondes  (27.01.18 16:39:02)
Moldova'ya bordo pasaport ile gittim, vize yok. Sadece pasaport ile giriş yapıyorsunuz. Ben Odessa'dan otobüs ile gittim, yani karayolu ile geçtim. Dönüşü Kişinev'dan uçakla İstanbul'a döndüm.

Ek: Arkadaşım da İstanbul'dan Kişinev'e doğrudan uçakla gitti. Bordo pasaport ile vizesiz giriş yaptı.

Moldova ile vizeler 2014 yılında kalktı. Konsolosluk sayfası güncel değil, bakarsanız zaten en yeni haberin 2010 tarihli olduğunu görürsünüz. Konsolosluk yıllardır sayfasını güncellememiş. İngilizce sayfası daha güncel, aşağıdaki linki kontrol edin, 54 numarada Türkiye var, vizesiz girilecek ülkeler listesinde:

www.mfa.gov.md

Yalnız merak ettim neden Moldova'ya gitmek istiyorsunuz? Ülkede hiçbirşey yok, cidden bomboş bir ülke. Kişinev'de 4 gece kaldım, sıkıntıdan patladım. Stefan cel Mare Bulvarı var başkentte, herşey onun üzerinde, başka da yapacak birşey yok.
  • neyehbe  (27.01.18 18:31:29 ~ 18:45:02)
teşekkürler herkese, @neyehbe çözdü olayı güncel değilmiş :)

@neyehbe; işle alakalı hocam numuneyi kendin götürüp getirmek bazen kargodan ucuza geliyor :)
  • c1b2k3  (28.01.18 02:04:25)