[]

Arapça bilenler yardım edebilir mi?

Elimde bir kaç yüzyıllık olduğu tahmin edilen bir kuran var ve ilk sayfaya şöyle bir not yazılmış. Tercüme edebilir misiniz rica etsem?
 
  • azazel13  (26.01.18 22:59:46) 
tamamen sallıyorum ama doğum tarihleri not edilmiş olabilir. seçebildiğim kadarıyla rakamlar var.


  • pinkpeony  (26.01.18 23:00:37) 
Osmanlıca

Zafer: 21 ağustos 1952 nci cuma günü saat 2:15 de dünyaya geldi
Muharrem ayınım 24üncü günü ankara

Ayşe peraye(?) :12 şubat 1958 inci Recep şerifin 22. Çarşamba sabahı 7 20 de dünyaya geldi akra??
  • efruz  (27.01.18 00:02:25) 
Çok teşekkürler


  • azazel13  (27.01.18 00:05:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.