[]

ipad mini vs ipad 9,7 ''

Kullanım yeri genelde yatakta ya da koltukta, çok sık olmasa da trende olmak üzere "netflix-youtube-duolingo-sosyal medya" gibi mecralarda kullanmak üzere; çizim ya da profesyonel işler vs yapılmayacak, hali hazırda iki telefonum var, sadece bu bahsettiğim alanlarda kullanabilmek için; görece büyük ekranlı bir tablet arayışındaydım. İpad'de karar kıldım ancak mini vs normal 9,7'' inchlik arasında kararsız kaldım. Kullananlar vardır aramızda. Artıları eksileri nelerdir? Teknik özelliklerden ziyade kullanıma yönelik deneyimlerden bahsediyorum. Mini çok daha kullanışlıdır, normal aldım farkı yok büyük ekran daha iyi vb şeklinde önerileriniz nelerdir bir fikir vermesi için soruyorum? Mini daha pahalı ancak şu an itibariyle fiyat en önemli kıstas değil.
 
büyüğünü alırdım. bana göre mini sahiden mini. netflix youtube diyorsun bir de.


  • sutlu nescafe  (26.01.18 12:49:20) 
İpad air almani tavsiye ederim. Mini telefondan hallice.


  • boran79  (26.01.18 13:52:35) 
normali bana taşınabilir kullanım için dev gibi geliyor, ki ufak tefek biri değilim. ya sürekli elde tutuyorum ya da ufak bir standa koyuyorum, mini gayet iyi oldu benim için. laptop ekranı aramıyorsanız size de yeter herhalde. yalnız kılıf falan bulmak zor oluyor mini 4 alırsanız, apple'ın sattıkları hep uçuk fiyatlarda, piyasada satılanların çoğu da mini 4 uyumlu değil, orasını burasını çekiştirmiş gibi duruyor veya bir fonksiyonu eksik oluyor. uçuk olmayan fiyatlarda iyi bir kılıf bulamadım ipad mini 4 için.


  • gkhncnzdgn  (26.01.18 17:14:28) 
9,7 inçlik kullanıyorum, klavyeli bir kılıf aldım, bilgisayarı filan kenara bıraktım, her işimi tablette yapıyorum. Bir şeyler izlemek için mini yetersiz kalır bence, benimki anca yetiyor bana. Taşıması da klavyeli kılıfa rağmen hiç zor gelmiyor.


  • devilred  (26.01.18 17:21:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.