[]

Gozlukte sorun olabilir mi?

Merhaba,

En az 15 sene gozluk kullanmistim gecmiste. Sonra lazer ameliyati oldum ve uzun sure cok memnundum fakat belki bilgisayar kullanimina belki baska bir seye bagli olarak ufaktan gorme bozukluklari baslayinca bir kontrole gideyim dedim. Nitekim az da olsa miyop geri donmus ve biraz da astigmat vardi.

Bugun aldim gozlugu de biraz sikinti var gibi. Uzun seneler kullandigim icin gozluk degisimlerinde alisma surecleri oldugunu biliyorum, derinlik algisi degisiyor bir sure vs. Ama bunda belli bir sekilde gorusum bozuldu. Yakin mesafede daha az uzak mesafede epey belli olacak sekilde. Bilgisayar basinda cok calistigim icin yakin mesafeye uygun bir sey yapmis olabilirler mi, ya da var mi oyle bir uygulama?

Tesekkurler.

 
Camların odak noktalarında problem de olabilir. Yakın zamanda tanıdığım birinin başına geldi. Camları geri gönderip tekrar yaptırdılar. Gözlükçünüze bir kontrol ettirin. En azından bu ihtimali elemiş olursunuz.


  • sarap dumani  (25.01.18 21:37:29) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.