vakumlu hurç gibi plastik kap

vakumlu hurç diye bir şey satılıyor biliyorsunuzdur. normal ev süpürgesi ile özel kilit mekanizmasından emdirdiğinizde hurç vakumlanıyor. bunun kilitli saklama kabı için olanı var mı?

vakumlu kilitli saklama kapları ve vakumlu plastik torbalar var gıdalar için zaten.

eğer bunu soruyorsan yani.

elektrik süpürgesi değiil de kendi aletleri var pilli.

endüstriyel sistemler değil, ev kullanıcıları için.
  • Photographer  (25.01.18 15:59:53 ~ 16:00:38)
bende bundan var:
www.tchibo.com.tr
başlarda çok iyiydi ama 2 aylık kullanım sonrası vakum özelliği bozuldu. üstelik hiç makinada falan yıkamadım. vakumlandıktan birkaç saat sonra bakıyorum hava almış oluyor.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (25.01.18 16:48:21)
aslında istediğim büyük kilitli saklama kaplarının o vakum ağzı takılmış olan bir üründü, bulamadım. gittim bende bir hurç aldım, o zımbırtıyı kesip sıcak silikonla kaba tutturdum. kapak ile kabın birleşip yerine de rulmancıdan bir conta malzemesi kestirdim ve yapıştırdım. süpürge ile emdirince vakumlanıyor. çok emdirince içe göçüyor :D
aslında hiç bu kadar uğraşmasam da olurmuş. vakumlu hurç işimi görecekmiş.

  • o kadar da degil aga  (26.01.18 15:00:25)
valla vakumlu boy boy poşetler var ali expreste, bayağı büyükler var.

sorun 50 tane ufak vakumlu poşetin bile 35 40 dolardan başlaması.
  • Photographer  (27.01.18 17:12:13)