Arapların Allahuakbar diye Bağırmaları

Neden bunu yaptıklarında el kaide ya da ışid olarak algılandıklarının farkında değiller? Bir bizim askere bakıyorum efendi gibi yürüyor bir ösocuya bakıyorum bomboş arazide crack çekmiş gibi halden hale geçerek Allahuakbar diye bağırıyor. Ne bağırıyon lan deve demiyor bizimkiler de. Allahuakbar diye bağırmayınca müjahidin diye bi şeyler gevelemeyince cihad etmiş olunmuyor mu? Götünüz başınız oynamış hala kameraya bi şeyler anlatma dersindesin. Bu gösterişçilik havayolu endüstrisinde başarıdan başka hibçir şey getirmiyor by heriflere. Bizim imaja oluyor olan. Hiç mi bu işlere bakan biri yok bizim dışişlerinde? Yoksa bilerek mi yapıyor birileri bunu?

Biz laik bir devletin ordusu olmanın gereğini yapıyoruz, onlar vahabi kabile askeri olmanın gereğini yapıyor.

Bağıran kişinin dini ile ilgili değil, mensubu olduğu ordunun kültürü ile ilgili.

Türk Silahlı Kuvvetleri aptal değil, daha iki sene önce El-bab önlerinde kendisini yalnız bırakan aptal sürüsünü niye eğitip donatsın? Vitrin olarak kullanıyoru işte...
  • babilbaligi  (25.01.18 12:50:18)
liveleak videolarında gördüğüm kadarıyla boş arazide de, yalnızken de, kalabalıkken de, düşmanı etkisiz hale getirmişken de, durmadan allahuakbar diye bağırıyorlar.
bu kadar tehlikeli bir ortamda sürekli bu lafı diyerek kendilerine moral verdiklerini, olayın dehşetinden kendilerini sakındıklarını düşünüyorum. bir nevi uyuşturucu etkisi gibi. belki sürekli bunu söylemese ulan ben ne yapıyorum burda diyecek, ama bunu söyleyerek din uğruna savaştıgını ve her an ölebileceğini, bunun da normal bir şey olduguna kendisini ikna ediyor bence.

  • dafuq  (25.01.18 13:03:12)
dafuq hic boyle dusunmemistim haklisin galiba

  • eksimeksi  (25.01.18 21:07:45)