[]

fal

hayatında hiç falcıya gitmemiş bir insan yolda yürürken bir anda falcıya gittiginde hiçbir şey söylemeden falcının senın hakkında tüm ayrıntıları bilmesinin açıklaması nedir?
 
(bkz: cold reading)


  • orpheus  (24.01.18 15:57:55) 
cinler


  • elorelia  (24.01.18 15:58:02) 
@orpheus
cold reading tam olarak bu degil

@acetam
ne tahmini yahu sen hiç konusmuyorsun ve hakkındaki en ayrıntıları bılıyor.

bu işin içinde bir iş var. science ta yayınlanmamasının sebebi de metafizik olması. cin olması kuvvetle muhtemel.
  • etki  (24.01.18 16:07:34) 
isim veren var.
"korhan adında biri var hayatında ve güzel bir haber verecek" diyen falcıdan çıkıp direk o şokla.. "vooaa abiiie adam senin adını söyledi, güzel haber bişiler bişiler.." "evet yaa, biz xx ile evlenmeye karar verdik, annemlerle konuşacaktım bende" dedi.

bunu da açıklayalım hep beraber.

cinler +1
  • MandMs  (24.01.18 16:11:44) 
Hayatını fala göre yaşayanlar var.
Kardeşim sokakta birine el falına baktırmış kocandan boşanacaksın başka biriyle evleneceksin daha mutlu olacaksın demiş.
Uç gün sonra boşadı adamı.
Şimdi de sürtüyo ortalıkta.
  • motley crue  (24.01.18 16:28:36) 
burclarla ayni hikaye bence. ne söylese uyacak seyler söylüyorlar, sen de onlarin söylediklerini kendine uyduruyorsun.


  • fayfim  (24.01.18 16:33:20) 
@fayfim
ne söylesek uyacak şeyler ayrıntı olmaz ki :D
"-seni son iki yıldır üzen şeyler var" gibi bişey degil ki bu.

ayrıntı diyorum, atıyorum irandan geliyor falcı gezici bir adam, bir hafta sonra türkiyeden gidecek, rastgele gidiyorsun ve senin geçmişini döküyor ortaya sen bişey söylemeden. somut şeyler söylüyor. hatta üstte MandMs yazmış , isim veren var :D
  • etki  (24.01.18 16:41:11 ~ 16:43:24) 
ben falcı sevmem ve gitmem bir arkadaşım sürekli falcı falcı dolaşır kimi duysa gider baktırır.
mesela bana korhan dese uymazdı o isimde birini tanımıyorum.

  • devilone  (24.01.18 16:54:42) 
aynen @devilone
ismi özellikle yazmamın nedeni, az rastlanır bir ismi söylemiş olması.
ali, ahmet, mehmet değil.. orhan bile değil (:
  • MandMs  (24.01.18 17:16:04) 
valla ben de merak ediyorum. 2011 yılında teee türkiye'nin öbür ucundaki ablam benim için fala baktırmıştı. ablam bana "senin hayatında adında .. ve .. harfleri olan bir kız varmış" demişti. doğruydu. şok olmuştum.


  • tabudeviren  (24.01.18 18:22:01 ~ 18:22:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.