ingbanktan e-turuncu hesabı olan var mı?

ingbankın e-turuncu hesabını kullanan varsa memnuniyetini ve memnuniyetsizliğini yazabilir mi? artıları eksileri neler?

10 bin liram var. 6 ay sonra kullanacağım. aralarda 10bine eklemeler yapacağım. ingnin %14lük faizli e turuncu hesabı, parayı altına dövize yatırmaktan mantıklı geldi.

ekonomiden anlayan varsa yardım edebilir mi?

Kullanıyorum, hatta önümüzdeki ay 1 yıl dolacak. Hiçbir sıkıntısı yok, hesap işletim ücreti yok, havale ve eft ücretsiz. Faiz günlük işliyor. Ben geçen sene paramın bir kısmını dolara yatırdım, ortalaması 3,55'ten aldım. Ama paranın tamamını e-turuncuya yatırsaydım çok daha fazla kazanacaktım. Dolar son 1 senede zarar ettirdi, enflasyon altında kaldı, tl faizleri doları geçti.

  • neyehbe  (24.01.18 11:43:36)
enpara mı e-turuncu mu peki?

  • aslan burcu kadini  (24.01.18 11:55:59)
enparada yüksek faiz alabilmek için ayın enparalısı olman lazım. e turuncuda ise koşulsuz 1 yıl hoşgeldin faizi var.

e turuncu > enpara.
  • lcha  (24.01.18 12:05:09 ~ 12:05:25)
%14'le başlatıyorlar ama piyasanın durumuna göre değişiyormuş faiz. yani 2 ay sonra %12'den-11den de işletebilirler. ingbank böyle söyledi. sanırım enparada 6 ay %12.5'tan işlenecek. bu yüzden kararsız kaldım.

  • aslan burcu kadini  (24.01.18 12:10:49)
Valla bugün piyasanın üzerinde veriyor adamların başından beri iddiası bu. Ben kullanıyorum hep avantajlı kaldım.

  • lcha  (24.01.18 12:21:49)
Vadeli doviz hesabı için de hesap açılış ücreti yok mu? Bir de enpara gibi internetten mi başvuruluyor? Ben de arkadaş gibi enpara ve ing e turuncu hesap arasında kalmıştım.

  • geçerkenugradım  (24.01.18 13:17:47)
Öncelikle enpara'da yüksek faiz almak için ayın enparalısı olma zorunluluğu yok. Bu sadece birikim hesabı için geçerli, onun da faizi %9 yerine %10 oluyor. 100bin altı için vadelide her halükarda %12.50 faiz alırsın.

Şu ana kadar e-turuncu her zaman piyasadaki en yüksek faizi verdi (odeabank, aktifbank gibi birkaç istisnai bankalar hariç), üstelik vade günlük olduğu için aylık hesabıyla %14.15'e denk geliyor.

Son olarak enpara faizleri yüksek değil, eskidendi o. Şu anda piyasadaki birçok banka daha yüksek faiz veriyor. Örneğin denizbank aylık %13.45 faiz veriyor. 3 aylık istersen %13.75, 6 aylık için ise %13.95 veriyor. Enpara'ya yatıracağına git denizbank'a yatır daha iyi.

Ben dolarlarımı denizbank'a yatırdım %3.00'den. E-turuncu %4 veriyor dolar için ama şube olmadığı için yatıramıyorsun, döviz kabul eden atm de yok gibi birşey.

Cepteteb'in de faizi daha yüksek enparadan. Aylık %13.25, 3 aylık yatırırsan %13.50.

Vadeli mevduat için enparayı kesinlikle önermiyorum. Sadece ücretsiz havale ve eft için kullanıyorum.
  • neyehbe  (24.01.18 13:22:36)
şekerbank %14.5 veriyormuş. şimdi işten çıkıp ona gidecektim. bir şubelerini aradım. 10 bin yatırınca 2 bini vadesiz de tutup 8 bine faiz işletiyorlarmış. ne anladım o zaman. ing daha iyi hiç değilse 1 sene. şeker 3 aydı.

  • aslan burcu kadini  (24.01.18 15:10:29)