Finito Cokare Resultante Importante

Sinyor Terim İtalyancayı ne kadar zamanda öğrenmişti yahu, ne kadar kalmıştı orada? Bir röportajını izledim, derdini anlatmış biraz biraz.

2-3 yıl kadar kalmış italya'da. fiorentina ve milan.

edit: yanlış bilgi!

2000–2001 Fiorentina
2001 Milan
  • rahip janick  (24.01.18 10:11:01 ~ 10:13:14)
Nerede okumuştum hatırlamıyorum ama galatasaray'da görev yapan eski hocalardan birisi zamanında fatih terim'e teknik direktörlük yaşamında italyanca'nın çok işe yarayacağını söylemesi ile ilgili bir şey okumuştum.

aradım bulamadım. derwall mi demiş diye falan da ekledim de o da çıkmadı. Eminim ama böyle bi şey okuduğuma.
  • akatreil  (24.01.18 10:51:46)
İtalyanca derken fazla abartmamak lazım, futbolun vocabularysi belli, 30 kelime ile 20-30 yılı geçirebilirsin futbolun içindeysen. Ben yabancı futbolcu teknik direktörlerin videolarını yorumlarını dinliyorum, temelde hep aynı laflari kalıplar kullanıyorlar it was a difficult game, good players, we have opportunities şu oyuncu sakattı, maçtan sonra ne hissediyorsunuz falan çok abartılacak bir şey değil.

  • freedonia  (24.01.18 21:35:13)