beatmaker

sizce geleceği parlak mı, bence tüm dünyada altın çağını yaşıyor , mc'lik hala o kadar popüler değil çok daha fazla özgüven isteyen bir olay ama beatmaker'lığın geleceği için ne söylersiniz

alla alla öyle miymiş yahu? altın çağ? ben hep 2000'lerin başı diye düşünürdüm altın çağı olarak. şu anki altın çağı dj'ler yaşıyor. bu arada uzağım şu sıralar epey hiphop alemlerine de eskiden direkt içindeydim, organizasyonlar falan yapardık, ey gidi günler... neyse gelecek derken, maddi açıdan mı soruyorsun? zira öyle pek para döndüğünü ya da döneceğini falan sanmıyorum. dönüyorsa biz de yapak beat.

gelecek dersen, live coding var mesela. millet dans müziği falan yapıyor text tabanlı programlarla, bilgisayar ekranını da sahneye yansıtıyorlar, algorave deniyor buna da. ahan da gelecek onda olabilir.
  • soso  (23.01.18 22:12:11)
@soso o kadar taşşak geçtin altını doldursaydın bari, iki coder şeker atıp patlayacak diye saçma sapan birşeyi geleceğin müzik endüsrtisinin zirvesine koydun pes doğrusu

  • docrivers  (23.01.18 22:16:06 ~ 22:17:44)
herkeste bi tuhaf tavırlar. ne taşağı yahu? doğru düzgün soruyorum, altın çağında mı, uzağım ben de ama sanmıyorum diyorum işte, ne diyeyim daha?

dans müziğinin nesi varmış bu arada? bir de live coding derken şu tarz şeylerden bahsediyorum: www.youtube.com edit: şu daha bi dinlenebilen bi şeymiş: www.youtube.com

gelecek dedin, aldın önüne geleceği koydum, kızıyorsun. kırdın kalbimi.

abi editlemişin yazdığını. müzik endüstrisinin zirvesine koymadım herhalde. alternatif sahnede önemli bir yere gelebileceğini söylüyorum işte, gelecekten bahsediyoruz alt tarafı. tahmin bendeki de, hem sadece ben söylemiyorum bunu. bak: www.theguardian.com

ilgisini çekenlere şunu koyayım aslında bu arada. yani sadece tek bir türden ibaret değil bu, genel olarak bu konseptin gelecekte daha geniş bi kitleyi ilgilendirebileceğini düşünüyor insanlar. hoş bir seminer: www.youtube.com
  • soso  (23.01.18 22:20:16 ~ 23:06:13)
abi tamam bomboş bir işe benzemiyor geleceği parlakta olabilir ama bunun hitap edeceği kitle sınırlı , şuan metro boomin ortalığı kasıp kavırıyor 10 sene sonra live codingci gözlüklü bir nerd piyasaya yumruğunu vuracak diyorsun anladığım kadarıyla, ben ona atarlandım biraz

  • docrivers  (23.01.18 22:29:42)
yok abi ben alternatif piyasadan bahsediyorum tabii ki, ana akım değil. ana akımın dinamikleri çok daha farklı. ama öyle bir şey ki mesela techno da alternatif diyorsun (tiesto...vs techno değil, başka bi şeyden bahsediyorum), ancak bazı çevrelerde çok geniş bir alanı kapsıyor ve muazzam bir piyasa oluşturuyor, maddi açıdan da getirisi yüksek. berlin'deki berghain underground denirdi ama techno turizmi diye bi şey var artık. normalde popüler kültürü takip eden gençler berlin'deki alternatif gece hayatının içerisine nasıl girebileceği üzerine kafa patlatıyor, berghain'a girebilmek için maymuna dönüyor. dolayısıyla underground denen o alternatif kültür popüler kültürün parçası oluveriyor gençlik arasında. ama metro boomin falan ayrı kafalar tabii, bilemiyorum. yalnız üretici olarak kendine bir yer edinmek istiyorsan yetenek şu bu, onları geçiyorum, direkt çevre edinmende fayda var.

  • soso  (23.01.18 22:46:22 ~ 22:48:25)