diş eti apsesi için Ağrı kesici kullanma sıklığı

diş etimdeki apse için apranax plus almaya başladım ama en fazla 3 - 4 saate geçiyor etkisi. yarına kadar doktora gidemeyeceğim, ağrı/acı da çok şiddetli, en az kaç saatte bir almam uygun olur?

prospektüsüne bak, bak bazı ilaçların yan etkileri hemen göstermiyor kendini, karaciğerde birikiyor ediyor, geçiyor üstünden 1 2 ay sonra çat safra kesesi, karaciğer problemi gibi karşına çıkıyor, bir de apranax plus diyorsun. bence biraz sık dişini.

ikincisi tuzlu su ile gargara diş ağrısına iyi geliyor diyorlar.

APRANAX PLUS aşağıda sıralanmış durumlarda;

• Travma veya diğer durumlara bağlı olarak ortaya çıkan eklem kıkırdağının harabiyeti, ağn ve fonksiyon kaybıyla karakterize eklem iltihabı,

• El ve ayak eklemlerinde gelişen ağrılı eklem iltihabı,

• Özellikle omurgada gelişen romatoid artrit benzeri bir hastalık olan ankilozan spondilit,

• Proteinin parçalanmasındaki bir soruna bağlı olarak bağ dokusu ve eklem kıkırdağında gözlenen şiddetli ağrı (akut gut) gibi romatizmal hastalıkların tedavisinde iltihap giderici ve ağrı kesici olarak,

• Akut kas iskelet (kemik) sistemi ağrılarında

• Kadınlarda adet sancılarına bağlı ağrılarda ağrıyı kesmek amacıyla,

• Ortopedik ve cerrahi ameliyatlarda ağrı kesici olarak, kullanılır.

ayrıca diş ağrısı yazmıyor, kendin mi aldın bunu?

prospektüsünde 12 saatte 1 tablet diyor.
  • Photographer  (23.01.18 14:43:33 ~ 14:46:35)
daha fazla almayın bir de plus almışsınız. kısa zamanda doktora gidin. bazı diş ağrılarını analjezik ve antienflamatuarlar kesmez. muhakkak işlem yapılması gerekir. en azından acil işlem yapılsın. öyle bir durumdasınız sanırım.

  • carabelli  (23.01.18 14:46:26)
@Photographer hayır geçmişte diş hekimi yazmıştı yine apse için anti biyotikle beraber.

@carabelli hekime gideceğim tabi ki, sadece bugünü çıkarayım istiyorum.
  • issiz karga  (23.01.18 14:59:46 ~ 15:00:59)
içinde kodein falan da var reçeteli ağır bir ilaç. dikkatli kullan.

  • Photographer  (23.01.18 15:03:45)
Apranax hikaye hocam. Arveles al en az 8 saat rahatsın

  • kompisko  (23.01.18 15:39:22)
cataflam vermişti bana dişçi mucize bir ilaç bayılıyorum hemen ağrıyı kesmişti

diş ve apse sorunumu çözmüştü evden eksik etmem
  • devilone  (23.01.18 16:15:45)