Tonerlerin muadili çıkmış , muadil ? Orjinalii ? Dolum?

Brother TN 2355 miş kullandığım fiyatlarına bakıyım dedim , oo 300 tl civarı , dolumunu 30 tl ye falan yapıyorlarmış , bir de Muadilleri var bunu anlamadım , 35 tl civarı (dolumu boşumu bilemedim )
Muadilleri veya doldurma olayı iyi midir ?

muadil tonerler içi dolu, hiç kullanılmamış, sıfır, ama bire bir uyumlu çakma tonerlerdir.

yıllardır lazer yazıcı kullanıyorum. defalarca toner doldurttum, hiç verim alamadım. ilk birkaç gün iyi, sonra ya eksik yazıyor, ya bulaştırıyor, ya iz bırakıyor.

sonra muadil toner denen şeyi keşfettim. drum'ı falan hiç kullanılmamış olduğu için orijinalden hiç farkı yok. hp tonerini 25 liraya aldım daha yeni. orijinali 300 falan. kalitesi de iyi, doluluğu da iyi.

muadil öneririm doldurtmak yerine.
  • kibritsuyu  (22.01.18 18:26:08)