[]

yurtdışına (fransaya) kıyafet kargolamak

selamalar
fransada yaşıyorum, ailem türkiyeden bana 4-5 parça kıyafet ve bir ayakkabı yollayacak. bunlar içersinde gümrük açısından sıkıntı yaratacak bir şey var mı acaba?
ya da böyle bir durumda sıkıntı çıkar mı sizce?


 
elbise ve ayakkabıda sıkıntı olmaz.


  • facebook  (22.01.18 00:25:03) 
emsal teşkil eder mi bilemiyorum ancak arkadaşım giysi dolu bavulunu kore'den türkiye'ye yolladığında, bavul türkiye'ye girerken problem çıkmıştı gümrükte. 600 tl civarı para istemişlerdi.


  • makarnavodka  (22.01.18 01:18:39) 
Gümrükte sorun olmaz fakat kargo pahalıya patlar.


  • bos gezenin bos ustasi  (22.01.18 02:28:38) 
normal postayla takipli gönderirseniz, cok buyuk olasilikla, sorun cikmaz.
ancak, turkiye'deki postada urunlerin ne için gonderildigi, kime gonderildigi, bedeli gibi bazi sorular soracaklardır. onlara yanit verilmesi gerekir.

  • for the record  (22.01.18 09:22:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.