Almanca C1 sınavını geçebilmek

Hallo an alle, (almanca bilgim burada bitiyor)

Goethe'nin düzey belirleme sınavına göre güncel seviyem B-1.3. Amaç tam anlamıyla C1 seviyesinde olamasam bile bir şekilde C1 sınavını geçebilmek. İşle birlikte çok zor olsa da yine de hafta içi akşamları ve hafta sonları çalışmaya çalışıyorum.

Sıkıntım şu ki hala nasıl çalışmam gerektiği konusunda kendime bir yol haritası çizebilmiş değilim. Çok plansız programsız oluyor çalışmalarım. Tam olarak hangi kitaplara hangi kaynaklara yoğunlaşmam gerektiğini belirleyemedim ve bu konuda ciddi yardıma ihtiyacım var.

Almanca C1 sınavını geçmiş arkadaşlar varsa özellikle bu konudaki tecrübelerini aktarırlarsa çok sevinirim.

Viele grüsse

benim seviyem b2. goethe institut'de öğrendim.
kitap olarak sicher serisine bakmak lazım.
bir de sınava yönelik testler, ödevler veriliyor goethe institut de onlar çok faydalı oluyor.
bence bir şekilde kursa gidin, b1'den b2 olmak kursla birlikte 6 ay alıyor, yazılan makaleleri filan birinin okuması da önemli.

onun dışında kendiniz çalışacaksanız, sicher b2 alın ve üzerinden gidin. bir de gelbe kitabı var onun üzerinden de bir geçmek lazım.
  • cedex  (21.01.18 15:25:47)
Oben?

  • mate soul  (21.01.18 22:35:22)
neue gelbe diye bi kitap vardi lisedeyken onu kullaniyorduk, baya bi isime yaramisti. onun harici sinava hazirlik icin dökümanlar var deneme sinavi gibi, onlar is görebilir. kursa gitmeden sanki biraz zorlar gibime geldi bi de.

  • ben de  (21.01.18 22:50:58)
DSD verdim lisede, yanlış hatırlamıyorsam C2'ye eşdeğerdi ya da C1. Bana sorarsan kesinlikle kursa gitmen gerekiyor. A-B kurlarını kursa gitmeden geçebilirsin ama C kurunu alman almanca bilginden ziyade sınav stratejisi ile alakalı bir şey.

  • roket adam  (21.01.18 23:40:50)