Bu durumda ne yapılır?

Derdini seveyim diyebilirsiniz ama acayip aklıma takıldı, size de sormak istiyorum. Arkadaşlarla toplu olarak yemeğe gidiyoruz ama alkol tüketmeyen birisiyim, çabuk doyuyorum zaten öyle saatlerce yiyen birisi de değilim, söylenen et olsun meze olsun sadece bir kısmını yiyebiliyorum. Ama hesaba gelince tüm para bölüştürülüyor ve yemediğim etim, mezenin, içmediğim alkolün parasını ödeyince acayip ağrıma gidiyor. Sivrilik yapmamak için bu zamana kadar ses de çıkarmadım ama resmen enayi gibi hissediyorum. Sizce ne yapılır böyle durumlarda?

gitme

  • regardless of what they say  (21.01.18 00:10:59)
önden gidip kişisel olarak yediğini içtiğini ödersin

  • rakicandir  (21.01.18 00:11:05)
yemek olayının bölüşülmesi okey de alkol içmediğin halde alkol parasının bölünmesi çok saçmaymış. bir kere falan olsa neyse denilebilir. arkadaşlarının düşüncesizliği kesinlikle. enayi yerine konulduğunu düşünmekte haklısın. önden gidip kendi paranı öde +1

  • olkol  (21.01.18 00:16:47)
Erken ayrılıp, kendi tükettiklerinizin parasını ödeyebilirsiniz.

  • elf of darkness  (21.01.18 00:24:42)
arkadaşlarının bunu düşünmemesi çok kötü. ben de erken kalkman taraftarıyım ya da bir kere de olda abi alkolsüzü bölelim ne kadarmış de. bizim ortamda hep böyle olur hatta alkol almayan kendisi söyler hiç de garip karşılamayız.

  • blacksky  (21.01.18 00:37:55)
Sakin derdini anlatma arkadaslarina, zaman icinde hatalarini anlayip elini opmeye gelirler.

  • eksimeksi  (21.01.18 00:38:02)
Grupça gidip ortaya meze söylenince ayrı ödeyemiyodur diye düşünüyorum.

Kesinlikle arkadaşlarının hatası, işlerine geliyor senin hesaba katılman, bunu düşünüp sana ödetmemeleri gerekiyordu, birdahakine “abi alkolü ayrı hesap edin, içen ödesin, ben ona katılmam” diye belirt, “öyle şey mi olur yaaa” derlerse bi daha da gitme :D
  • turuncu tonlarda  (21.01.18 00:40:11)
zamanla filan anlamazlar. gayet de senin alkolsüzü bölelim önce demen lazım bir kere.

  • blacksky  (21.01.18 00:43:39)
Kanka ben alkole ortak olmam diyemezsiniz çünkü o tarz mekanlar genelde fiks menü olur, gelen hesap bölüşülür adeti budur. "3 bira iki patates kızartması" gibi olsa ayırırsın ama diğer türlü bölmen zor. Ayak uyduramadığınız ortamlara girmemeyi deneyebilirsiniz.

  • roket adam  (21.01.18 02:59:56 ~ 03:00:31)
büyü ve önceden bunu arkadaşlarına da söyle.

  • i dont know i dont care  (21.01.18 03:39:21)
O insanlarla takılma.
Gerçek arkadaşlar sana içkinin parasını odetmezler.
1 kere neyse de sürekli olması hele gruptan kimsenin çıkıp da sen içki parasına ortak olma dememesi...
Afedersin ama s.. öyle arkadaşlığı
  • bana her yer cehennem  (21.01.18 03:58:02)
alkollü kısma dahil olman saçmaymış. söylemelisin

  • yuvarlanantencereninkapagi  (21.01.18 04:23:33)
gitme, şunun şurasını bölelim bunun burasını bölelim dediğinde elbet gruptan biris çıkıp kirpici diye arkandan laf yapıp canını sıkıcak.

hem alkol almadan alkollü mekanda ne kadar eğlenebilirsin bence eğlenemezsin, milletin kafası çakır olacak, sen fransadan cemyılmaz şovuna gelmiş teyze gibi kalacaksın. saçma
  • Photographer  (21.01.18 12:20:56 ~ 12:21:36)