DSLR ile video kaydı için kaçlık SD kart gerekir?

Sandisk Class 10 alacağım ama 16 ile 32 arasında gidip geliyorum.
Toplamda en fazla 30 dakikalık video çekerim.

Bütçem çok kısıtlı olduğu için sormak durumunda kaldım.

zaten 32'lik kartlar bile olmuş 70 tl. 16 almayın. kart dolacak bir şey çekmek isteyeceksniz yer olmayacak. sinir bozucu. 32.

  • i dont know i dont care  (20.01.18 21:45:15)
16 yeter ama 32 almak çok daha mantıklı.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (20.01.18 22:25:48)
32 al da, kaç fps çekeceksin, çözünürlüğü ne olacak hd mi, 2k mı, 4k mı? bunlar da önemli

raw video mu çekeceksin, normal mi? bi sürü detay eksik.
  • Photographer  (20.01.18 23:01:36)
@Photographer;

Canon 100D ile,
24 fps HD video çekeceğim. Raw değil.
Saniyede kaç MB yazıyor bilmiyorum ama bu iki kart da uygun mu?

www.hepsiburada.com

  • hadi ya la  (21.01.18 00:09:05)
80mb yazanı al.

  • Photographer  (21.01.18 01:26:17)
ikisi de olur. daha düşük kartlar da olur. canon'un kendi ayarları ile hd kayıt yapacaksan class 6 ve üstü yeterli (saçmalama demeyin oturup hesaplayın)
ancak tabi class 6'dan videoyu pcye aktarırken daha çok beklersiniz.
ama kullana kılavuzuna bakarsanız zaten class 6 ve üstü yazar.
canon hd dosyası 50mbps yoğunlukta. (daha doğrusu 48) 48/8=class 6 hadi yine bana hesaplattınız :)
  • i dont know i dont care  (21.01.18 03:31:16)
bir tüyo vereyim, microsd olanlardan alırsan eğer, makina ile kullanmadığın zamanlarda, telefon, tablet gibi cihazlarına takıp da kullanabilirsin 80 mb al dememin sebebi, fiyat performans açısından uygun olması.

  • Photographer  (21.01.18 11:23:47)