ABD'de nereye yerleşelim?

- 27 yaşlarında yeni evli çiftiz.
- Bi 5 sene kadar daha çocuk düşünmüyoruz.
- Ben (erkek) yazılım mühendisi, eşim analist. ABD'de analistlik yapmayı pek düşünmüyor. Spor hocalığı düşünüyor (TR'de böyle bir tecrübesi yok)
- TR ile saat farkı ve mesafe bi tık daha az olduğu için eşimin gönlü doğu yakasından yana.
- NBA, NFL fan boy'um. Sağlam spor kültürü olan bi şehir beni mutlu eder.

üstte verilen bilgiler dikkate alındığında hangi şehre yerleşmemiz mantıklı duruyor?

Yazılımcı olduğum için doğal olarak SF ve Seattle öne çıkıyor ancak hayat pahalılığı göz korkutuyor.

Pek bir bilgim yok fakat spor kültürü ve doğu yakası kriterlerinden dolayı Chicago diyeyim. Ama dediğim gibi hayat pahalılığı vs. hiçbir bilgim yok.

  • ravenclaw  (20.01.18 17:41:17)
Chicago daha önce gezdiğim ve sevdiğim bir şehir, ancak popüler kültürde Detroit ile birlikte sürekli suç oranının yüksekliği ile öne çıktığı için tedirgin oluyorum.

  • elon  (20.01.18 17:44:51)
Yerlesmeden once is bulursaniz bence daha mantikli olur. Sonucta SFe yerlesseniz de is durumu belli degil, ev acarsiniz vs vs sonra istediginiz gibi bir sey bulamazsiniz falan.

Austin'e yerlesin bence. Ya da houston.
  • kuehles blondes  (20.01.18 18:08:14)
Yazılımcı ve NBA fanıysan tek yol Oakland.

  • i was made for you  (20.01.18 18:14:00)
Boston

  • dissendium  (20.01.18 18:20:25)
@i was made for you, peki ya "pace and space"ten zerre haz etmiyorsak :)) ?

@dissendium, seçenek listemizdeen üstte olan 3 şehirden biri Boston ancak New York ile birlikte aşırı soğuk havası biz Akdeniz insanlarında nasıl etki bırakacak, ondan emin olamıyoruz.
  • elon  (20.01.18 18:29:17)
Kuzey sf. Sacramento falan olabilir. Kuzey ile Güney arasında ciddi ekonomik farklılık var nitekim.

  • bos gezenin bos ustasi  (20.01.18 18:30:54)
Amerika'lilarin en cok tasinmak istedikleri cennet vatan San Diego olacak benim onerim. Spor kulturu acisindan biraz zayif kalabili, spor barlar tabi ki var ve yogun ama sehir takimlari olarak belki zor olabilir.

2 saat los angeles a gider gelirsiniz belki mac gunleri.

Spor yapmayan cok az sehirde.

4 mevsim hava super.

Yazilim konusunda amiral degil ama is oldugunu dusunuyorum.

Saat farki maksimum ama:/

Eglence ve rahat hayatin dibini yasarsiniz. 5 sene sonra cocugunuza olur en buyuk iyilik de.

La jolla da nacizane ev adresi onerim.
  • Corrigan prefers beer  (20.01.18 18:32:08)
şehir seçecek kadar kolayca iş bulabileceğinize emin misiniz? H1 filan hazırda var mı?

  • 507  (20.01.18 18:32:33)
@bos gezenin bos ustasi, Sacramento'yu hiç düşünmemiştik, listeye ekliyorum teşekkürler.

@Corrigan prefers beer, muazzam öneri. West coast olması dışında bence de bir falsosu yok :)

@507, green card ile gideceğiz.
  • elon  (20.01.18 18:37:02)
umarım hayallerinize kavuşursunuz ancak önce iş ve çalışma izni kısmını hallettiniz mi ?

bunlar sorun değil ise san diego derim ben.
  • oscar  (20.01.18 19:24:21)
austin, texas? (formula 1 pisti bile var)
san francisco bay area, yarımada dışı? (plesenton, livermore, dublin şeytan üçgeni mesela)?
san diego da güzeldir.
  • rain when i die  (20.01.18 19:30:33)
Nereye gidiyorsanız beni de götürün.

26 - Erkek-iOS developer.
Ciddiyim. Green Card talihlisiyim.
  • nickini vermek istemeyen uye  (20.01.18 21:48:01)
dostum hem doğu diyorsun hemde bostona soğuk diyorsun, abd'nin doğusu koca bir ankara iklim olarak baz alırsak, washington'a git o zaman

  • docrivers  (20.01.18 22:20:05 ~ 22:22:18)
Indianapolis
Washington eyaletinin herhangi bir kismi
New Jerseynin tasra taraflari
Austin

Bu arada suc konusunda endiseliyseniz buyuk sehirlerin hepsindr suc var oturdugunuz yere gore degisiyor sadece
  • yeni dunya duzeni  (21.01.18 01:15:58)
bu arada ben green card çıkarsa eğer staj yaptığım firmaya dalacağım. victorville, california'da. mojave çölünde.

böyle değişik tercihlerde de bulunabilirsin. en kötü ihtimal desert rock, stoner rock falan yaparsın ortamdan dolayı.
  • rain when i die  (21.01.18 01:19:07 ~ 01:22:04)