[]

Avrupa ülkelerinde denk geldiğim değişik bir tat

Merhaba bir kaç seyahatimde denk geldim, sandviç, hamburger, hot dog vb. içine farklı ,çirkin hiç alışık olmadığımız bir baharat mı sos mu bilmiyorum bir şey koyuyorlar kokusu falan çok kötü ,tadını tarif bile edemiycem okadar kötü ki kaç kere aç kaldım:) ne olabilir? bazen söylüyorum değişik bir şey koyuyorsunuz içine koymayın diye ama yok bulamadık ne olduğunu. Şimdi yine bir yurt dışı seyahatim var en azından menüde falan içindekiler kısmında denk gelir,görürsem söylemiyim neyse adı:)
 
Kapari mi acaba?


 • duptıs  (20.01.18 14:51:34) 
@duptıs yok onu yiyebiliyorum salatada falan denk gelince. tarif edebilsem keşke tadını:) ama eminim daha önce denk gelen olduysa direk anlar yani ne olduğunu:) uzakdoğu mutfağında da kullanılan bir şey olabilir.


 • carmenta  (20.01.18 14:56:33 ~ 14:57:26) 
Sossuz olsun diye siparis verirsin de kac yildir avrupadayim hic oyle garip biseye denk gelmedim ben :/


 • kuehles blondes  (20.01.18 15:04:06) 
Bende bir sandivçte denk gelmiştim Avrupa'da öyle bir sosa. Beyaz renkliydi mayonez sanmıştım ama kokusu ve tadı berbattı. Tadı böyle acı bir tada sahipti ama bildiğimiz bir acı değil böyle mide bulandıran sanki bozuk bir şey acılaşmış gibiydi. Verdiğim paraya acıyıp yemeye devam etmiştim :'(


 • bigcaptain  (20.01.18 15:14:02) 
Mobilim editleyemiyorum editi:
Dediğim sandiviç markette hazır satılan baget sandiviçlerdendi bu arada.

 • bigcaptain  (20.01.18 15:15:08) 
Avrupa nın neresinde denk geldin?
İspanya ve Portekiz mutfağında öyle bir şey Yok gibi

 • benaslindayohum  (20.01.18 15:17:22) 
@benaslindayohum İspanya değildi orada yediğim her şeyden memnun kaldım bugüne kadar.
Almanya ve Polonya da ama oraya özgü restaurantlar değildi.

 • carmenta  (20.01.18 15:54:12) 
kisnis bence. avrupa mutfaginda yaygin olup da turklerin nefret ettigi seylerden biri.


 • mayeskuel  (20.01.18 15:58:43) 
@mayeskuel evet sanırım kişniş ekşi de yorumlara baktım çoğu kişi benimle aynı fikirde:) çok teşekkür ederim.


 • carmenta  (20.01.18 16:15:31) 
eğer kuze avrupada denk gelseydiniz şu olabilir mi:
www.selver.ee

ben hayatımda böyle iğrenç bir şey yemedim. ayakkabı boyası gibi bir kokusu ve aroması var.

eğer kişnişse sakın gürcistana gitmeyin.
 • halanne  (20.01.18 16:47:02) 
köri mi acaba?


 • burya  (20.01.18 16:52:42) 
horseradish sos tur o www.google.com.tr Normalde nimettir, bunu bulamayanlar var kafasında bir insanım bir ısırıkta küfredip, atmıştım, bir sandivici. Sonrasında gel zaman git zaman merak edip neymiş la bu diye süpermarketin sitesine girip ürünü bulup içindekilerine baktım, tek olağan şüpheli o gözüküyordu.


 • speedy  (20.01.18 17:09:36) 
kişniş demeye geldim denmiş ama olsun yine de: kişniş. dereotunu sevmezdim ta ki kişniş yiyene kadar. şimdi dereotuna denk gelsem "olsum daha kötüleri de var" deyip geçiyorum.


 • bartman  (20.01.18 20:21:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.