1,4 tsi vs 2,0 tdi

Yakıt konusu için değerlendirme yapacak olursak 1,4 tsi volkswagen golf mu daha çok yakar, 2,0 tdi dodge journey mi?

Teknik ozellikler icin link de vereyim:

Golf: YENİ KASA 3.000 KM DE SIFIR NİYETİNE COMFORTLINE OTOMATİK
İlan No: 520330355
www.sahibinden.com

Journey: BAYANDAN ACİL SATILIK DODGE JOURNEY
İlan No: 519785244
www.sahibinden.com

şehir içinde 1.4 diğerine göre az yakar. uzun yolda 2.0 diğerine göre az yakar.

  • alperz  (20.01.18 09:53:16)
oo bir de altı ileri manuelmiş. 1500 devirde o araba en aşağı 100 yapar.

  • alperz  (20.01.18 09:55:26)
2000 motorun MTV pahalı olur demeye gelmiştim ki aralarında yaş farkı var, ama yine de 2.0 motor olan diğerinden yaklaşık 400 TL pahalı mtvye sahip.

Ayrıca bu tür motor hacmi karşılaştırmaları benzer kasa/tip/ağırlığa sahip araçlar arasında karşılaştırılır.

Atıyorum 1.4 pasat mı 2.0 pasat mı diye sorabilirsiniz, ama bunlar çok farklı.

Daha büyük ve daha ağır olan dodge kesinlikle çok çok fazla yakacaktır 1.4 polodan.

Ayrıca önemli bir arıza olduğunda,, ya da tuhaf bir yedek parça lazım olduğunda böbreği satma ihtimali de var dodge için.
  • John Bloor  (20.01.18 11:21:47)
dodge satışı yok artık diye biliyorum. 2 dizelle 1.4 tsi birbirine yakın yakar. dodgedan uzak durulmalı piyasasıda yok. 105 bin tl civarlarına çıkıcaksan 2010 2012 320d bakabilirsin. yada c180 lpgli. tsiylara tüp takılmıyor.

  • mikahakkinen  (20.01.18 14:34:32 ~ 14:40:19)
dodge journey aynı zamanda fiat freemont'tur. bir şekilde far, arka far, tampon, kapı, şu, bu bulunacaktır. dizellerinin bir bölümünde 2.0 volkswagen dizeli var. bir bölümünde ise fiat dizel motoru var, multijet'in 2.0 hali. onların da yedek parçası bulunur. dodge'un 2.0'dan büyük hacimli dizel motorları (2.8 litre, 2.7 litre 3.0 litreler) ise mercedes tabanlı, yine pek sorun yaşatmaz sana bence. platform olarak da çok eski değiller. 2005'ten kalmalar. ancak ben biraz daha yeni (2011 model falan) fiat freemont almanı tavsiye edeceğim.

  • rain when i die  (20.01.18 15:28:06)