Komşu arkadaşa wifi şifremi verdim...

... şu an evde mailimi açamıyorum. O derece yavaşladı internet. Teknoloji cahiliyim. Bağlantımın bu derece zayıflamasını çözemedim. Acaba ne yaptığını, internetin ne kadarını kullandığını öğrenebilir miyim? Eğer bir suistimal varsa şifreyi değiştireceğim. Çünkü ödev yapmak istiyorum vs demişti bana. Evde ikinci bir kişi daha var. Bir yakını. Her neyse, internetim üzerinden kaç makine internete bağlı ve ne kadar sömürülüyor öğrenmek istiyorum, yardım lütfen?

torrentleri açık olabilir, eğer şifreyi paylaştıktan sonra yavaşlama varsa, suistimalden şüphelenirim ben.

  • facebook  (18.01.18 23:34:35)
internet sağlayıcın hangi şirketse onun web sitesine girip, kullanım istatistikklerine bakman lazım. şansa yavaşlamış da olabilir.

  • herhaltibiliyoring  (18.01.18 23:37:33 ~ 23:38:13)
Arkadaşlar teknik olarak ne yapmam gerektiğini söyleyebilecek olan var mı? Şifre değiştirmeyi şu an yapmak istemiyorum. Torent morent, böyle indirme programları kullanılıyor mu internetim üzerinden öğrenmem gerek, ben yıllardır internet kullanırım kendim kullanmadım öyle programlar. Lütfen yardım.

  • lazarus  (18.01.18 23:41:12)
Şifreyi değiştir. Birine küfür etse, siyasi bir yorum yazsa hapsi boylarsın

  • Cruyff  (18.01.18 23:44:25)
modem arayuzunden hizini sinirlayabiliyorsun diye biliyorum ama modem marka model yazarsan belki yardim eden cikar

  • supergirl  (18.01.18 23:51:58)
hız sınırlama olayı gelişkin modemlerde var, yoktur muhtemelen sizdekinde.

şifreyi paylaşmayın bence de, onun yaptığı herşey sizi de bağlar.

sakat durum
  • nucleon  (18.01.18 23:56:24)
modem arayuzu 192.168.1.1 adresin de olabilir.
eger modem sifreni hic degistirmediysen defult olani ile giris yapabilirsin. 'marka model password' tarzi bir aramayla bulabilirsin sifreyi.
girince bagli cihazlari gorebilirsin. gerekirse wifi ayarlari kismindan sifreni de degistirebilirsin
  • jedilance  (19.01.18 00:06:04)
Modemim, Airties 5341.

  • lazarus  (19.01.18 00:06:37)
modemlerinden bylock indirilen bir sürü mağdur var. git çabuk wifi şifreni değiştir.

  • mikahakkinen  (19.01.18 00:14:14)
  • supergirl  (19.01.18 00:35:57)
Hukuksal olarak başına büyük işler açılabilir. Aman diyim

  • isimmisimyok  (19.01.18 00:37:37)
çok mutluyum şu an , umarım polisede burda yazdıklarını anlatabilirsin.
1-bylock
2-çocuk pornosu
3-banka hesabı boşaltma
olmaz deme biri olsa şirazen kayar modemi kapa .
  • victim35  (19.01.18 02:47:37)
tarayıcıya 192.168.2.1 yazıp modem arayüzüne erişin Bağlı olan cihazlarınızı 1 tane kalacak şekilde bağlantıdan kesin. Bağlanan kişinin mac adresini engelleyin ve modemi kapatıp açın. Düzeldiyse engeli kaldırmadan yolunuza devam edin. Bağlı olsada erişimde kalamaz.

  • neysene  (19.01.18 03:46:51)