Yeni dogacak kizimiza isim bulamadik. Bi el atin.

merhabalar,

yeni dogacak kizimiz icin bi isim secemedik. bize yardimci olmak adina anketi doldurabilir misiniz?

strawpoll.com

edit: isimlerin anlamlari

Loren: Lora ağacı. Onur ve zafer simgesi.
Luna: Ay. Yeryüzünü aydınlatan.
Mila: Sudan gelmek, sudan gelen.

çocuk türk mü yabancı mı? eğer türk ise seçeneklerden hiç biri. bu eziyeti yapmayın yani. yabancı ise loren.

  • elorelia  (18.01.18 15:32:52)
Loren çok hoş duruyor, Allah sağlıklı ve mutlu bir ömür versin :)

  • algoritma uzmani  (18.01.18 15:34:10)
elorelia +1

  • Rudy Baylor  (18.01.18 15:35:21)
türk. ama türkiye'de degil.

  • kolbasti oynayan koala  (18.01.18 15:37:52)
Luna. Türkiyeye gelirseniz ayla dersiniz olur biter.

  • sutlu nescafe  (18.01.18 15:44:26)
amcam yıllar önce aradı kızın ismini siz koyun dedi. kendisi fransada yaşıyor. biz melisa dedik. oda dediki: melisa burda kötü kadınların ismi dedi kızın ismini lisa yaptı. Fransada sıkıntı yaşamasada Türkiyede sıkıntı yaşayabiliyor.

  • mikahakkinen  (18.01.18 15:54:27 ~ 15:57:34)
Mila, bin (1000) değil mi? Epey oy almış ama bin anlamında bi isim çevresinde nasıl karşılanır bilemedim.

Seçeneklerden Loren güzel bence.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (18.01.18 16:17:15)
Mila yerine Mia daha iyi olur. madem bu tarz düşünüyorsunuz

  • burya  (18.01.18 16:23:08)
mile 1000 mila değil :p

diğerlerinin çağrıştırdıkları için yüksek hoşgörünüze sığınarak;

luna: ''ââ lââ luna'' diye şarkılı margarin var.

loren: schaub lorenz televizyonları var.

ee? diyecek olursanız da Türkiye'de bu tarz şakalaşmalar yaşayabilir.
  • onemoremile  (18.01.18 16:34:42)
nerde yasiyorsunuz?
yurtdisinda luna kedi/köpek ismi.
loren isim bile degil. sophia loren'in soyadi, lorenzo (erkek ismi) isminin kisaltilmisi. baska? ne demek loren? sirf kulaga hos geliyor diye herhangi bir kelimenin isim olarak konulmasi cok sacma.
bu ikisini cikarinca mila kaliyor.
  • pilav  (18.01.18 16:40:30)
mille bin evet ama her zaman değil :p
www.youtube.com

@pilav, Loren ismi yok evet ama olmayacak anlamına gelmez bence.

Yaşadığınız yerde kürt kökenli insanlar varsa Lorin ismiyle karıştırabilirler, onun dışında bi sıkıntı olmaz kanısındayım.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (18.01.18 16:42:17 ~ 16:47:57)
tamam pes :p

  • onemoremile  (18.01.18 16:47:03)
hollanda/eindhoven'dayiz.

Loren'in orijinali 'Lorene' ve rusca kokenli bir isim esasen. kelimenin kokeni ile de pek ilgilenmiyoruz. guzel bir telaffuzu olmasi, guzel bir anlam ifade etmesi ve soy ismimizle uyumlu, buyudugunde 'bula bula bu ismi mi buldunuz' demeyecegi bir isim secmeye calistik.

kedi kopek ismi olmasi, alaluna margarin olmasi da pek umurumuzda degil acikcasi. yarin 'pelin' adi altinda deterjan/margarin markasi ciksa da bu umursamazligimiz devam ederdi.

tepkileriniz icin cok tesekkurler. umarim saglikla kucagimiza aliriz da tek derdimiz ismi olur :)
  • kolbasti oynayan koala  (18.01.18 16:57:48)
Ben insanların isminin ağırlığını taşıdığına ve etkisine inanırım, o yüzden kelimenin kökeni ile ilgilenmiyoruz demek bana çok bencilce geliyor. adım saçmasapan olsaydı anlamsız yahut sırf farklı diye konmuş olsaydı sanırım siz ne ettiniz derdim aileme. İsimlerden seçemedim, konu geçtiği için haddim değilken yorum yaptım şu an da ne gereği vardı diye pişman oldum ama silemem artık.

  • mslny  (18.01.18 17:27:15)
bir tür bir de yabancı ismi koyun bence.
istedigini kullansın.

  • herhaltibiliyoring  (18.01.18 17:32:59)
isimlerin hicbirini begenmedim.

yurtdisinda yasiyor diye full yabanci isme gerek yok bence. ama illa yabanci isim koyacaksaniz

nina, lena.

onun disinda gayet alev, simay, simge, yasmin... vb bir suru guzel turkce isimler de var.
oyle yani.

loren in bana hatirlattigi iki sey var, sophia loren in soyadi bir de quiche lorraine :D
luna - lunapark
mila - ufak tefek cinayetlerden mi duydunuz? :D
  • kuehles blondes  (18.01.18 18:04:14)
zeynep

  • mysql34  (18.01.18 18:13:48)
eliz koyabilirsiniz. hem yurtiçinde hem de yurtdışında sıkıntı çekmez.

  • boyalı kuş  (18.01.18 18:18:54)
Ben Taylor koyacağım ki Taylor Swift'e benzesin.

  • i was made for you  (18.01.18 18:44:52)
baska isimler uzerinde yogunlasırsanız onları işaretleyelim, ankete katılamadım bile :/
loren değil de lorin cok guzel cidden.

  • river song  (18.01.18 20:00:11)
Luna bence muthis bir isim cok severim

  • hacilaklak  (18.01.18 20:48:06)
Alina tavsiye ederim. Hem rusca bir isim telaffuzu koçay hemde türkçe isimlere benziyor

  • boran79  (19.01.18 01:40:57)
degerli insanlar hepinize cok tesekkur ederiz. bu uc ismin de kendine has anlamlari var. daha once de telaffuz ettigim gibi kokeninin turk olup olmamasi, turkiye'de zorluk cekip cekmemesi pek umurumuzda degil.

benim adimi benim babaannem halen duzgun soyleyemez. oyle alelade bir isim halbuki.
yegenimiz var 3 yasinda, ismi 'almıla' (evet ı ile). orijinal turkce bir isim. telaffuzu da kolay degil ama guzel, hos bir isim misal. fakat telaffuzu zor oldugu icin cogu insan zorlaniyor fakat ailesinin umurunda degil bu pek. bizde de durum boyle.
  • kolbasti oynayan koala  (19.01.18 14:40:43 ~ 14:42:14)