[]

Su altı belgeseli

Bu belgeseller nasıl çekiliyor? Tüplü dalış olamaz denizaltı mı kullanıyorlar. Ve en fazla kaç metre derinlikleri görüyoruz bazen dev balina ve köpekbalıkları ile denizin dibini görüyoruz bu dip dediğimiz kaç metredir mesela? www.gelbalder.org ışık 200 metreye kadar iniyor diyor burda.
 
bu tarz araçlar kullandıklarını görmüştüm.

cdntr1.img.sputniknews.com

bundan çok daha büyük olanlarını da gördüm.

ışık 200 metreye inebilir ama kendi ışığı olan araçlar var, ikincisi görüntü alabilmek için sadece ışık değil, infrared gibi yöntemler de var.

özellikle led ve hid teknolojisi çok ilerledi. pirinç tanesi kadar lamba dehşet boyutta ışık verebiliyor.

o denizin dibi gözüküyor dediklerin maks 40 50 metredir diye tahmin ediyorum, beslenmek için sığ yerlere de geliyor balina ve köpek balıkları.
  • Photographer  (17.01.18 22:16:41 ~ 22:22:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.