Hangi SUV

Hello

Bir zamanlar Ford Kuga sahibiydim, yüksekliği, otururken verdiği o hissi unutamıyorum. 4x4 olması da cabası (AWD)
Benzinli hali eşşşek gibi yakıyordu, ben de daha az yakan, dizel bir araca geçtim.

Bu araç biraz daha spor, yere daha yakın. (320d)

Yok illa bana suv lazım.

en en en maksimum 140 verebilirim.
Hangisini seçmeliyim

1- Nissan Xtrail (Kocaman, ama 4x2)
2- Nissan Qashai (Ucuz, az yakıyor, ama yine 4x2)
3- Volvo XC60 (Kaliteli, içi geniş, güzel, hem pahalı, hem yine malesef 4x2)
4- Honda CRV (4x4, kaliteli, ama diğerlerine göre daha küçük)
5- Forester (4x4, kaliteli, ama diğerlerine göre servisi dez avantaj)

Dizel otomatik olacak, suv olacak.

4x2 çok istemiyorum, ama kaç gün kar yağıyor ki istanbulda, onda da kış lastiği şu bu dikkat edersin derseniz ona da ok.

awd ihtiyacın oluyor mu?
yoksa xtrail seni tatmin eder.

  • cedex  (17.01.18 21:28:41)
Kendime alacak olsam ve bunlardan biri olmak zorunda olsa ilk tercihim Volvo olur, onu Honda ve Nissan'lar takip eder.

  • kayranin kedisi  (17.01.18 21:29:34)
rexton diye bir arac var koreli, marka degeri pek olmadigi icin populer degil ama kardesi kyron vardi, kullandim, iyi araclar,tank gibi..

  • alttaraf  (17.01.18 21:31:45)
nissan xtrail bulabilirsin ancak motor kasaya yeterli gelmiyor. qashai seni kesmez. honda fiyat performansda seni mutlu eder temizini bulursan al. xc60 bulman zor o fiyatlara.
320d den bu araçlara geçmek performans anlamında yere yığılmak gibi bir şey.

  • mikahakkinen  (17.01.18 22:01:26)
çok net forester.

  • biergarten  (17.01.18 22:02:14)
4x2 de olur diyorsan volvo, olmazsa crv, olmazsa forester;

yakıt problemim yok diyorsan
www.sahibinden.com
  • format c  (17.01.18 22:10:26)
forester, olmadı xc60 bence

  • yuto  (17.01.18 22:21:44)
forester. uzun sure 2004 xt ve 2013 modellerini kullandim.

herseyden once subarunun symmetrical awd sistemi listedeki diger tum modellerden kat kat ustun bir sistem. youtube de karsilastirma videolari var incelemeni tavsiye ederim.

boxer motor aracin agirlik merkezinin ciddi anlamda yere yakin olmasini sagliyor, bunu yol tutusu ve deng olarak sana fazlasiyla hissettiriyor.
donanim olarak tatmin eder. servis sikintisi cekmezsin, ben yillarca kullandim, ne parca ne servis sorunum olmadi (ankarada yasiyorum.)

ic mekan kalitesi volvo haric hepsinden daha iyidir. volvonun icini gormedim onun icin ondan iyidir ya da kotudur diyemem.

diger rakiplerinden biraz fazla yakar ve malum ust dilimden oduyorsun vergiyi. tek dezavantaji budur bu arabanin.
  • battal gemalmaz  (17.01.18 22:31:39)
Kamyonet

  • steward  (17.01.18 23:03:58)
4x2 sikinti degilse Volvo. 320D'den inilip digerlerine binilmez.

  • cooperr  (18.01.18 03:50:39)
1- Nissan Xtrail: Cvt şanzımanla işim olmaz ve d sınıfı olmasına rağmen önden qashqai copy-paste.

2- Nissan Qashai: yüzü çok eskidi, tasarım dili hala güncel ama yüzü eskidi işte. İnsignia'nın 2009-2016 efsane tasarımının da yüzünün eskimiş olması gibi.

3- Volvo XC60: Diğerlerine göre Premium ama bedeli ağır. Diğerleri gibi 1.6 dizeli yok, 2.0 vergi mağduru. 140'a imkansız.

4- Honda CRV: diğerlerine göre küçük derken? arka koltukta bacak bacak üstüne bile atabilirsiniz bunda. 9 ileri ZF şanzıman ve 4x4 için alırdım. Ama yeni kasa geliyor bu yıl. Arkadan Volvo'nun jiplerindeki c şeklinde led tipine geçmişler. Yüzü eskiyecek yani.

5- Forester: Ağzıyla kuş tutsa dışarıdaki ve özellikle içerideki tasarım için para vermem. 90'ların kupkuru konsolu var hala araçlarında. Kaldı ki 1.6 dizeli de yok. Evlerden ırak.
  • onemoremile  (18.01.18 09:02:26)
@steward ah ah amarok istiyorum da izin vermiyo hatun :(

  • delaparma  (18.01.18 17:37:09)