[]

Dil puanım olmadan, hacettepe ve Ankara y.l ye başvursam

Ön başvuruda yekten eliyorlar mı ? yoksa, bi' ihtimal doğabilir mi?

edit: puan düşüklüğünden değil henüz herhangi bir sınava girmediğimden.


 
Ankara'yı bilmiyorum da Hacettepe birkaç saniyede eler başvuruyu.


  • dissendium  (17.01.18 20:22:37) 
Başvuru şartlarında dil puanı ibaresi varsa değerlendirmeye bile alınmaz.
Gerçi Bilkent'te ben yüksek lisans yaparken dil puanları olmadığı için misafir öğrenci statüsünde derse gelen bir çift vardı, belli bir sürede dil belgesi ibraz ederlerse normal öğrenci olacaklardı ama zaten ingilizceleri yarım yamalak olduğu için ne dersleri geçebildiler ne de dil belgesi sunabildiler ve atıldılar.

  • kayranin kedisi  (17.01.18 20:27:59) 
bazı üniversiteler dil puanı getirene kadar sana 1 sene süre tanıyor -mesela itü, al bu linkte itü için olan koşullar yazıyor: www.sis.itu.edu.tr -. yüksek lisans başvuru koşullarında yazar genelde bu yani. öğrenci işlerinin duyurularına bak ya da hangi enstitüde yl yapacaksan onun sayfasındaki duyurulara bak, en olmadı ilgili enstitüyü arayıp sor, bilgi verirler.


  • pasp  (17.01.18 20:45:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.