2007'de ne oldu?

AKP ve Erdoğan'ın liberal politikalardan uzaklaşıp otoriter eğilimler göstermesini anlatırken 2007 yılından bahsediyorlar hep. Zamanında AKP'ye destek vermiş liberaller 2002 ila 2007'de AKP iyiydi sonra bozdu diyorlar özetle. 2007'de spesifik olarak ne olmuştu? O kadar çok şey yaşadık ki hatırlamıyorum artık hepsini. Teşekkür ederim.

  • cakabo  (17.01.18 16:38:59 ~ 16:39:43)
Mobilde edit yok. Buradan yazayım: Yetmez ama evet denilen referandum 2010'daydı.

  • amortisman  (17.01.18 16:41:00)
2007 de abdullah gül meclisde akpnin adayıydı. yeterli oy sayısına devlet bahçeli sayesinde ulaştı. bu süreçten sonra rte abdullah gülün partiden bağımsız hareket ettiğini gördü ve tek tek yol arkadaşlarını kovaladı. ancak türkiyeyi dolaylı olarak her daim kendine göre kriz yaşamaktan kurtaran devlet bahçeliydi. mhp ecevit koalisyonundaki hatalarının devamı olarak 2007 cumhurbaşkanlığı seçimine desteği ve 16 nisan referandumuna desteğiyle türkiyeyi kendince krizlerden kurtardı. sonuç olarak her krizi teğet geçen türkiye büyük bir krizde çok zorlanacaktır. sebebide devlet bahçelidir.
konu çok alakasız yerlere gitti.

  • mikahakkinen  (17.01.18 17:17:47)
2007'deki cumhurbaşkanlığı seçiminde 367 mv olayı çıktı. E-muhtira AKP'nin ekmeğine yağ sürdü üstüne. Bu 'magduriyet' akp'yi seçimlerde acayip güçlendirdi. MHP'nin de meclise girmesiyle akp seçimlerde yeterli mv sayısına ulaştı. Öncesinde CHP meclise girmemişti. Mecliste 350 civarı bir mv vardı vs.

2008'deki AKP'nin kapatilma davasında kıl payı kapatilmaktan kurtulunca akp iyice kontrolü eline almaya başladı. Sonrası malum.

Ben 2002-2010 arası AKP'yi çok beğeniyordum açıkçası. Cumhuriyet tarihinin en iyi dönemiydi siyasi olarak bence.
  • efreet sultan  (17.01.18 23:53:36)
2007'de erdoğan'ın gülen hareketiyle ilgili devlet kadrolarına gönderdiği ve belli noktalara bunların getirilmemesi uyarısı ve bunun sonrasında bu fetocular tarafından öğrenilmesi ile yeni bir sürece girildi. yani 2000'lerdeki bu koalisyon içerden bu yıllarda çöktü ve yarılma başladı.

  • osmanyueksel  (18.01.18 02:35:27)
@osmanyueksel, 2011-2012lere kadar cemaatin adamlarini devletin icerisine yerlestirmeye devam ettiler.

su donem iyiydi bu donem kotuydu vs vs bu tarz seyler akp'den ayrilanlarin kendilerinin akp ile ortak olduklari donemi aklama cabalari olarak goruyorum.
  • ubi dubium ibi libertas  (18.01.18 02:57:14)