2. yabancı dil öğrenmeli miyim?

Uluslararası bir şirkette çalışıyorum. Müşterilerin yüzde doksanı yabancı. İngilizce konusunda genellikle sorun yaşamasam da hızlı konuştukları için native speakerlar karşısında konuşulanı anlarken sıkıntı yaşadığım olabiliyor. Konuşurken de bazen takıldığım oluyor haliyle. Yine de öyle ölümcül bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Üzerine gitmek istesem de bu eksikleri kapatmak için çok da motivasyonum olduğu söylenemez. Onun yerine yeni bir dil öğrenmek daha çekici geliyor. Yenisini öğrenmek için de önce ötekini mükemmel hale getirmem şart mı?

Yeni bir dil öğrenme isteme amacım da şu: fırsat çıktığında ilgili ülkeye gidecek olursam cepte biraz bir şeyler olsun istiyorum.

Yurtdışı fırsatının hangi ülkeden gelebileceğini öngöremiyorsanız yeni bir yabancı dil öğrenmektense ingilizcenizi mükemmel hale getirmeye çalışmanızı tavsiye ederim. Dünyada ingilizce bilme oraları giderek artıyor yani ikinci yabancı dil ihtiyacı giderek azalıyor. istatistikleri basit bi google aramasıyla bulabilirsiniz. İkinci yabancı dil için çok hevesliyseniz boş zamanlarınızda duolingo üzerinden öğrenmeyi deneyebilirsiniz.

  • hohoho  (17.01.18 01:10:21)
öğrenmeyi hedeflediğiniz dili ingilizce üzerinden öğrenin, mükemmelliğe daha da yaklaştırsınız.

  • michonne  (17.01.18 01:10:52)
Micjonne'nin dediğini ben yapmaktayım. İngilizce gramerim her gün daha da iyileşiyor. Çok iyi anlar ve akıcı konuşurum ingilizce ama okulda öğrenmediğimden gramerim zayıftır. Şimdi ikinci dili öğrenirken ingilizce bazı çekimler de aradan çıkıyor.

  • bos gezenin bos ustasi  (17.01.18 01:59:18)