İstanbul'a yakın gezilecek-görülecek yerler / günübirlik

Merhaba duyuru halkı,

İstanbul'da yaşıyoruz ve şehir dışındaki yakın yerleri gezmeyi seviyoruz. şimdiye kadar gezdiklerimiz:

1. bursa-cumalıkızık-tirilye-mudanya
2. edirne
3. çok yakın değil ama bozcaada ve gökçeada
4. adalar
5. polonezköy
6. abant
7. bandırma

baharda bursa-gölyazı ve tekirdağ-uçmakdere planlarımız var. iki kişiyiz ve araba kiralamak planlarımız dışında. toplu taşımayla ulaşım tercih ediyoruz.

arkadaşlarım iğneada gibi yerler önerdi ama sanırım arabasız pek bir zevki olmayacak oraların. maşukiye'yi de bu nedenle eledik.

Bunlar dışında günübirlik ya da tek gece kalmalık nereleri önerirsiniz acaba?

Karasu

  • kablelvuku  (16.01.18 17:40:15)
iğneada tarafları ama araba olmadan zor olur.

kesin bilirsiniz ama atatürk arbetoryumunda bir gün geçirebilirsiniz ama haftasonu aşırı kalabalık olur kesinlikle tat vermez.

uçmakdere tarafları iyi ama yağmur varken falan sakın gitmeyin, her yağmurda dev gibi kayalar falan düşüyor , yol aşırı derece virajlı.

karasu bence gidip görülecek bi yer değil, özellikle kışın.

trakya bölgesinde edirne dışında gezilecek pek bi yer yok ne yazıkki, yani uzunköprüye falan gidilebilir, onun dışında havsa desen köy, burgaz desen sanayi şehri, düzgün 1 cafesi bile yok, babeeski desen ufufacık bi yer, çorlu'da görülcek hiç bi yer yok, her yer avm, her yer cafe, silivri falan desen zaten istanbul orası.

edirne'den memnun kaldıysanız devam edin, karağaç tarafları var, söğütlükte mangal falan yapabilirsiniz, sarayiçini gezebilirsiniz, bir sürü müze, tarihi yapı mevcut. bir günde bunların zaten yüzde 10unu ancak gezmişsinizdir.
  • Photographer  (16.01.18 17:57:44 ~ 18:03:16)