Cümle sonundaki isimlerden önce virgül

Türkçe'de cümle sonundaki isimlerden önce virgül konmaz mı? Tdk'nın sitesinde noktalama işaretleri bölümündeki virgül kısmında "Hitap için kullanılan kelimelerden sonra konur" deniyor fakat cümle sonundaki hitap için kullanılan kelimelerden önce olur mu, olmaz mı gibi bir bilgi yok.

Mesela:
Bugün gelelemeyeceğim, anne. Bugün gelemeyeceğim anne.

Nedense gözüm virgüllü haline alışmış. Fakat böyle bir kural olmadığı gibi anladığıma göre böyle bir "gereklilik" de yok. Bilgisi olan var mı?

gerek yok. gerek yoktan ziyade yanlış bence. çünkü hitaptan sonraki virgül es vermemiz gereken o kısa an için.

anne, çantanı aldın mı? (okurken ve konuşurken kısa bi an bekleniyor. sanki anne uzakta da sesleniyormuşuz gibi.)
çantanı aldın mı anne?
  • elorelia  (16.01.18 15:28:11)
Yayınevleri öyle kullandığı için gözünüze öyle geliyor. Bence saçma, zaten öyle bir kural da yok Türkçede ama herkes bu şekilde kullanıyor kitaplarda.

  • inawen  (16.01.18 16:43:11)