Bitcoin patladı mı?

Evet merhaba yine ben, bitcoin her düştüğünde balon patladı diyen adam :)

Piyasalar allak bullak, çin masaya vurdu direktman.

Bir analiz, forecast alabilir miyiz?

Rakamlar nereden takip ediliyor canlı olarak?

  • benaslindayohum  (16.01.18 14:32:40)
Takip etmeyenler icin bi gelismeleri alsak kore falan deniyordu,

  • duptıs  (16.01.18 14:34:57)
patladı .net, heleki kurucusu satoshi bir fason çıkıp, Jisun Hur açıklamasından sonra herkes parasını çekti. kalan sağlar hoşçakalsın.

  • kozm  (16.01.18 14:39:49 ~ 14:40:04)
eninde sonunda patlayacak.
devletler enayiydi ellerindeki gücü bıraksın :)

  • herhaltibiliyoring  (16.01.18 14:45:25)
hadi hayırlı olsun 450 milyar dolar nakit para çıkmış, herkes satıyor.

  • kozm  (16.01.18 14:46:03 ~ 14:46:59)
Ben bunu alim firsati olarak goruyorum asdflghjk

  • duptıs  (16.01.18 14:49:04)
20 dolara kadar düşmesini umuyorum, o zaman ben de alırım 1 2 tane, yatırım amaçlı değil, maksat millete hava falan basayım, bi de bitcoin cüzdanı alırım, kim nerden bilcek kaç coin olduğunu, şeklimiz olsun.

  • Photographer  (16.01.18 14:50:12)
@kozm, Bitcoin'in market cap'i maksimum 330 milyar $ civarında olabildi, 450 milyar $ nakit paranın çıktığını nasıl hesapladın?

  • Lethe  (16.01.18 14:50:43)
toplamdan bahsediyorum ,813 milyar dolardı sene başında, her sene aralıkta açıklanan kar payları ocakta çıkış yapılır. Geçen seneler bu zamanlara bakabilirsin , hep bir düşüş yaşanmıştır. şu an 563 milyar dolar cap değeri var ve hızla düşüyor.

Dünyada üzerinde paranın sınırlar ötesinde rahat raha geçmesi,dolaşması her zaman positive yönde değildir. Uyuşturucu ve mafyaların ne zaman hızlı cash ile oynadıklarını, kara para akladıklarını btc ile tahmin edebiliyor musun bilmiyorum. 450 yi toplam çıkışı tahmin ettim, şu an zaten 260 milyar dolar çıktı gitti.

10 dk. önce 10 milyon dolar çıkışı oldu.
  • kozm  (16.01.18 14:55:43 ~ 14:56:19)
HODL HODL HODL!

  • binder dandet  (16.01.18 15:21:55)
BTC'nin fiyatının düşmesi sistemin patladığı anlamına gelmiyor. BTC 0.01 $ olsun, dediğin faaliyetler yine devam eder. BTC'den de öte farklı kripto paralar var o işe yarayan.

2 ay önce "rekor üstüne rekor" başlığıyla verilen fiyata bugün tekrar dönülünce sistem patlamış olmuyor. Buna benzer hareketleri hatta yüzde olarak kat kat fazlasını defalarca gördük. Sadece 2017 içinde buna benzer %40 civarında 6-7 kadar düşüş olmuştur. Her düşüş, bir sonraki ralliye sağlıklı bir zemin hazırladı ve o fiyatları bir daha hiç göremedik. 2013'ten 2014'e geçerken 1000 $'lardan 200 $'lara düşüşü saymıyorum.

Diyeceğim o ki kripo para konusunda ok yaydan çıkalı çok oldu. Biz bunları konuşana kadar tüm market cap 50 dakikada 42 milyar $ artmış, 536 milyar $'dan 578 milyar $'a çıkmış. 42 milyar $ daha birkaç ay önce tüm market cap idi.. Bu veri durumu özetliyor.
  • Lethe  (16.01.18 15:24:34 ~ 15:25:48)
Analizler uzun vadede çıkacağı yönünde.

Şu an balinaların keriz silkelediği bir dönem ve her zaman her şartta kazandıran bir yatırım, bir araç yok maalesef.

Ben de terste yakalandım, portföyümün neredeyse %30'u eridi ama beklemeye devam edeceğim. O paraya ihtiyacım yok neyse ki, komple erise harcadığım emeğe üzülürüm yani.
  • chicha  (16.01.18 16:09:38)
her bitcoin düştüğünde balon patladı diyen bir sürü insan çıkıyor. bunların yarısı hayatlarında bitcoin almamış, alanlara sürekli "almayın çökecek" demiş ve bitcoin biraz düşünce "ahanda ben demiştim gitti paracıklarınız" diyenler. diğer yarısı da bitcoin işine ucundan kıyısından bulaşmış ama maalesef sistem hakkında pek bir bilgisi olmayanlar.

size şöyle bir tablo atayım
resmim.net

bitcoin 2017 başında çok set bir düşüş yaşadı. o zamanlar da patladı diye çıktı gitti herkes. şimdi baya pişmanlardır eminim.

bugünkü sert düşüşlerden daha çook yaşayacağız. eğer hep artarak giden bir şey olsaydı herkesin inanılmaz kar etmesi ve herkesin zengin olması gerekirdi ama öyle bir dünya yok. birileri kaybedecek ki birileri kazanacak. ve asıl kaybedenler de işte şu anda çıkıp gidenler.

bu işte tek bir garantili kural var. "düşerken satma, çıkarken alma." ve şu anda her şey düşüyor. yani asıl şu anda alma zamanı.

bakın bu da refli linkim (felaan :D)
  • istanbul kanatlarimin altinda  (16.01.18 18:05:23)
5-12 kasımdaki harket ile 9-16 ocaktaki hareket aynı. 12 kasım dan sonra 7 aralığa kadar soluksuz yükselmesi var 5k dan 17k ya kadar çıkmış. %350 olmuş. İzliyoruz. ytd :))

  • Northern Mariner  (16.01.18 18:26:28)