[]

italyanca mı fransızca mı?

hobi amaçlı ama dünyada geçer akçe de olsun diyorsak hangi dili öğrenelim?
rusça 3. seçenek. 
ingilizce biliyorsun değil mi ?


 • AlsterWasser  (15.01.18 20:48:21) 
italyanca diyorum. zaten afrikanın yarısı fransızca konuşuyor.


 • delidir yakalayin  (15.01.18 20:50:23) 
ingilizce biliyorum


 • siyah gece  (15.01.18 20:50:58) 
İtalyanca. Hobi amaçlı ise ikisi de zor dil fakat fransızca daha zor. İtalyanca çok tatlı bir dil, zor olsa da. Dünyada geçerliliği için bilemiyorum, fransızca daha belki.


 • mslny  (15.01.18 20:57:55) 
ikisinden birini öğrendikten sonra ötekini 3 ayda konuşur seviyeye gelirsin, bir senede de proficient olursun çok rahat.


 • reavelyn  (15.01.18 21:04:16) 
Dünyada Fransızca konuşan insan sayısı ve Fransızca görsel, yazılı, sesli içerik daha fazla.

Öte yandan Fransızca konuşabiliyor olmak ve bunu kanıtlamak en basitinden Kanada'da iş ve oturum almak için artı bir özellik.
 • bos gezenin bos ustasi  (15.01.18 21:06:24) 
@ferhan, Sanat olarak italya ile Fransa'yı kıyaslarsak italya kazanır. Ayrıca evet italyanca demek ispanyolca demek.


 • mslny  (15.01.18 21:13:01) 
rusca


 • ubi dubium ibi libertas  (15.01.18 21:48:11) 
ben karar veremediğim için ikili gidiyorum. ama mantıklı olan 1- hangisini en çok seviyorsan, 2- ikisini de öğreneceksen önce italyanca (digeri kolay oluyor bir hayli)


 • neynep  (15.01.18 22:19:41) 
Fransizca telafuzu zor. 10 harflik bir kelimeyi 3 harf ile okuyorsun mesela. O yuzden cabuk sogursun. Ben italyanca ya da ispanyolca diyorum.


 • japon askeri  (16.01.18 00:00:22) 
ben fransizca diyorum. sonrasini düsünecek olursaniz fransizcadan sonra italyanca çok kolay gelir ama italyancadan sonra fransizca zor gelir.

@japon askeri :
fransizcanin telafuzu kolaydir. yaklasik on kadar okuyus kurali vardir, o kurallari ögrenince istediginiz kelimeyi rahatça telafuz edersiniz. bu kolaylik ingilizcede yok, örnegin. ama fransizcanin yazim kurallari daha fazladir, çok dikkat gerektirir. kisacasi, önünüzdeki yaziyi sorunsuzca dogru olarak okursunuz ama söyleneni dogru olarak yazmak zordur.
 • pinocchio  (16.01.18 21:53:49) 
Fransızcayı öğrenmek daha kolay Türkçe konuşan birisi için. 5 bin tane kelime almışız adamlardan zaten, öğrenirken bunu da biliyorum, aaa bu da bumuymuş falan diyosun sürekli. İtalyancayı da sonradan öğrenirsin zaten.

Ha evet Fransızcayı yazması daha zor olur, bildiğim onlarca kelime var şu an yazamayacağım.

@pinocchio, tersten gitmek fransızcada çok daha zor ama, duyarak öğrendiğin kelimeyi yazmak çok şans oluyor.
 • noluyo yaa  (16.01.18 22:04:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.