laptop seçiminde yardımcı olacak arkadas var mı ?

İnşaat mühendisliği öğrencisiyim,laptop alacağım. kulllanım amacım bazı mühendislik programlarını açmak, film-dizi izlemek, internette takılmak. çok oyun oynayan bir tip değilim ama yine de oynayabilirim. fiyat olarak 3500 gibi bir bütçem var.
www.istanbulbilisim.com

www.vatanbilgisayar.com

www.teknosa.com

burada bazı bilgisayarları paylaştım, bunların dışında da önerileriniz olursa bakarım tabiiki. şimdiden ilgilenen herkese teşekkürler

Ben lenovo diyorum.Hem i7 hem de arada oyun oynayan birisi isen 940 yeterli olacaktır.Orada 1050 ti li canavarda var ama oyun oncelikli değil isen gerek yok.

  • lorensoth  (15.01.18 17:55:11)
açıkçası uzun zamandır i7leri araştırıyordum. fakat autocad falan için daha iyi ekran kartı mı seçsem diye kararsızım.

  • bana nick lazim ya  (15.01.18 17:59:52 ~ 18:00:39)
İçlerinde en iyisi HP ve Dell konfigürasyon bakımında. 7500u işlemcilerden uzak durmanı tavsiye ederim. Belirttiğin fiyat aralında 7300HQ -7700hq işlemcili bilgisayarlar istediğin performansı sağlar.

i7 diye i5 ten iyidir zannetme HPnin bu bilgisayarı Lenovoyu suya götürür susuz getirir haberin olsun.
  • kompisko  (15.01.18 18:03:16 ~ 18:04:01)
hp İ7 7700HQ GTX1050 2GB
dell ise i5 7300 HQ GTX 1050 4 GB.... yani sizce burda 2gb ekran kartı yerine 4gb mi seçilmeli yoksa i7 mi seçilmeli? bir de hp kullanıcıları pek memnun değil ısınma sorunu falan bu konular hakkında ne dersiniz? tesekkurler

  • bana nick lazim ya  (15.01.18 18:07:57)
HQ işlemciler candır. Linklerin arasında var ama Ebrar'da fiyat daha uygun. Ben geçenlerde buradan Asus marka biraz daha üst model bilgisayar aldım. Gayet memnunun.

www.ebrarbilgisayar.com
  • teknikekip  (15.01.18 19:16:22)
hocam asus dell arasındayım suan. asusun ssd olması biraz daha avantaj. bu iki bilgisayar da işimi görür diye düşünüyorum.

  • bana nick lazim ya  (15.01.18 21:06:55)