[]

hurma nerden alınır, nasıl seçilir?

Hiç yediğim bir şey değildi normalde ama geçenlerde denedim güzel geldi baya. Migrostan aldım ama kilosu 69 liraydı. Biraz daha ufak olanları da 59 liraydı. Bana aşırı pahalı geldi. İyi hurmanın ortalama fiyatı nedir ve nerden almak gerekir? İnternetten de alabilirim.
 
Marketlerde satılanlar çok kurumuş oluyor. Benim tercihim yaş hurma ama o da çok bulunmuyor. Yöreselcilere kuruyemişçilere bakın. Yaş hurmanın da tadına bakın bulabilirseniz. Belki seversiniz.


  • curukturpkokusu  (14.01.18 15:49:02) 
hocam hurmanın skalası çok büyük. 7 liradan 100 liraya kadar gidiyor. yaş hurma iyidir ama çok bulunmaz arkadaşın dediği gibi. 50-60 lira arasına bulursun sanırım.

bir de iran hurmasını deneyebilirsin bak hem ucuzdur hem de güzeldir.
  • kljgslsdkjsd  (14.01.18 16:32:06) 
bim'dekiler fena değil. medine hurması olması lazım. hafif kuru ama etli bi taraftan da. ben yapış yapış olanlardansa bunları seviyorum.

250 gr falandı sanırım. fiyatını hatırlamıyorum 10 15 lira falandır heralde.
  • gurur  (14.01.18 20:17:01) 
İstanbul’daysanız Fatih/Malta çarşısında yaş hurma ve diğer çeşitlerinin hepsi mevcut. Bir de File marketlerinin dondurulmuş ürün dolabında yaş hurma mevcuttur.


  • erdoyil  (15.01.18 13:42:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.