anime tavsiyesi

hayatımın belli dönemlerinde "hadi bi animeye başlayayım" diyorum, sonra oradan buradan okuduğum yorumlar neticesinde bir seride karar kılıyorum, ilk bölümü bitiremeden "ay ben yapamıycam" diye salıveriyorum. yav şu animelerin zibilyon fanı var, weeaboo'lar var, eşek kadar adamlar sezon sezon anime izliyor, var bi bildikleri demek. oralarda bi yerlerde, bana göre de animeler vardır bence. hayatım boyunca bi tek nana ve death note'u izledim, zaten death note'u da izlemeyeni dövüyorlar. ay savaşçısını saymıyorum, çünkü ay savaşçısı gibi bi şey aramıyorum. ben bu kültürden mi hoşlanmıyorum, hep yanlış seçimler mi yaptım, niye bu kadar uzattım bilmiyorum ya.

- oturup 159 bölüm anime izlemek istemiyorum. kısa ve öz olsun.
- sürekli sugoi sugoi diye bağırıp durmasınlar, elleri kolları rahat dursun. ciddi, realist, doğru dürüst anime izlemek istiyorum.
- uçmalı kaçmalı, sci fi, iblisli, hayaletli şeyler izlemek istemiyorum.

böyle bi şey yok mu ya? bin kişiyiz şurada. ahhdhff

Elfen lied

  • Uncle Sam  (13.01.18 22:55:38)
Afro Samuria izle madem, buyrun buradan okuyunuz. 4 bolumluk birsey, aksiyon dolu, seversin.

manganimetr.com
  • burka  (13.01.18 23:04:36)
elfen lied ve fullmetal'i biliyorum ama aradığım türden animeler değiller :D yukarıda belirttim. usagi drop daha uygun duruyor.

  • nice tnetennba  (13.01.18 23:04:40)
cowboy bebop, steins;gate (sci fi yönü de var), planetes, wolf's rain

  • zihuatanejo  (13.01.18 23:29:42)
Shouwa Genroku Rakugo - bu japonların sahnede tek kişilik sözlü eğlendirme sanatı üzerine www.imdb.com

Ping Pong - www.imdb.com
  • hophophoba  (13.01.18 23:33:20)
seri yerine filmlerden başlasan?
www.imdb.com
bunu bi izle kendine gel.

sonra miyazaki filmelerine geç(favorim www.imdb.com).
sonra şunlara bak:
www.imdb.com

yok illa seri dersen:
baccano!
  • late viper  (14.01.18 00:26:34)
Gin no saji. Ziraat okuluna mecburiyetten giden çocuk var. Sadece 2 sezon.

Nana da gerçekçi. Adı Nana olan iki ana karakterin üzerinden gidiyor. Bu Nana'lardan biri klasik salak romantik bi tip, o karaktere tahammül edebilirseniz isteğinizi karşılar. Bu da az bölümlü.
  • uepuey  (14.01.18 00:31:27)
@late

filmlerin hepsini izledim. :D

@uepuey

nana'yı izlediğimi yukarıdaki yazıda belirtmiştim.
  • nice tnetennba  (14.01.18 00:35:34 ~ 00:37:16)
Higashi no eden bence fena degil.
Rurouni kenshin samurai seviyosan.
Ah megami sama eger askli meskli hafif bisey istersen.
Kuragehime bence yine kafa yormayan bir anime
Son zamanlardan erased var ilgi cekici
  • beriberi  (14.01.18 02:31:48)
Bakuman, Danshi Koukousei no Nichijou, Flying Witch, Golden Time, Non Non Biyori, Working!!

  • inheritance  (15.01.18 10:57:43)
hem eğlenceli hem büyü sci-fi vs yok: samurai champloo

önden müzikler için uyarayım: rap müzik ile samuray ortamı harmanlaması var, gerçi en metalhead takıldığım zamanlarda bile rahatsız olmamıştım.
  • bi cuval incir  (16.01.18 17:38:50)
Zankyou no Terror en çok içime sineni oldu galiba. geceden beri izliyorum, az uyuyayım. :))

  • nice tnetennba  (09.02.18 13:01:01)