Linkedinden gelen iş teklifleri

Şimdiki pozisyonumda 4 aydır çalışıyorum. Daha önce farklı pozisyonlarda aynı sektörün farklı alanlarında çalıştım. Geçen yıl avrupada bu alanda yapılan bir yasal düzenlemeden sonra şu anki işimi yapabilecek kişilerin kalifikasyonları sınırlandı yani çok belirgin olmasa da genel olarak sınırlandı diyebiliriz. Bu işi linkedin profilime ilk girdiğim andan beri 4 5 firmadan teklif geldi. Hepsi yurtdışı. Tecrübemin az olduğu belli profilimde ama önceki çalıştığım pozistonlar belki bşraz cazip geliyor olabilir deneyim açısından.Yani avrupada amerikada adam mı kalmadı da benimle bağlantıya geçiyorlar anlamadım. Türkiyede çok az kişi vardır bu işi yapan ama yurtdışında da mı yok? Kafaya mı alıyorlar beni?

Peki mesajlaştığında onlarla, bu ciddiyeti görebiliyor musun?

  • MaNOfTheYear  (13.01.18 22:01:38)
evet, genelde birkaç mailden sonra telefonda görüşelim diyorlar ama ben konuşulanları anlamayacağım diye rezil olmak korkusuyla o noktada bir şekilde durduruyorum iletişimi. Bu ingilizce konuşma korkum için de ayrıca bir duyuru açacaktım zaten :)

  • curukturpkokusu  (13.01.18 22:08:46)
avrupa için potansiyel ucuz iş gücüsün.

  • facebook  (14.01.18 01:16:04)
Bu arada pratik yapmak için bunlar müthiş fırsatlar. Asla hiç bir iş görüşmesi teklifini reddetme bu konuda tecrübesizsen, tecrübe ancak böyle kazanılıyor.

  • roket adam  (14.01.18 19:24:59)
@roket adam teşekkürler, aslında pratik yapmak gibi düşünmemiştim ve düşününce gerçekten iyi olacağını farkettim. Nasıl olsa işe alınma beklentim bakayım bi ne soruyorlar vs.öğreneyim.

  • curukturpkokusu  (14.01.18 21:28:28)