[]

Köpeğim beni sahip bellememiş olabilir mi

Merhaba. 3.5 aylık shar pei cinsi bir köpeğim var. Belki daha çok erkendir ama sanki beni hiçbi zaman sahip olarak görmeyecekmiş gibi hissediyorum. Eve kim gelirse gelsin benle aynı şekilde davranıyor, seslenince bakmıyor bana. İnsanların kucağına yatıyor vs. Başkasına falan bırakınca beni arasın özlesin istiyorum mesela ama hiç öyle bi durum yok :) Henüz erken mi acaba :)
 
valla başkalarına yanaşıp sana trip atıyosa, erkenlikle alakası yok, direkt olarak seni sevmiyor.


  • killerbee  (13.01.18 09:06:28) 
Sahip değil lider belleyecek. O senin tutumunla olacak bi durum, sen tutumunu lider pozisyonunda tutarsan o anlar.
Köpekler duygularını başkalarına gidince özlemek gibi değil de sen birine sarılınca, el şakası gibi durumlarda kıskanma rahatsız olma olarak ifade ediyorlar.
Başkalarının kucağına yatması normal. Başkasının onu sevmesine izin veriyor, sevilmek istiyor.

Basit cümleler kur, aynı davranış için hep aynı kelimeyi kullan.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (13.01.18 11:01:52) 
Neden kopek okuluna yollamiyorsunuz?
Adini soylediginizde her seyi birakacak kopek dedigin.
Kopek egitimiyle ilgili videolara bakin, kopek okuluna yollayin. (Daha dogrusu beraber gidin iste) herkese salca olan bi kopek sahibi olursunuz sonra.
  • kuehles blondes  (13.01.18 12:42:19) 
Videolar, veteriner tavsiyeleri vb. liderlik tutumu kazanımı, mutlu köpek mutlu köpek arkadaşlığı konusunda epey yardımcı olur.

Cesar Millan'ı tavsiye ederim.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (13.01.18 13:30:49 ~ 14:07:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.