Almanya 3 yıllık vize nasıl alınır?

Almanya'ya schengen vize başvurusunda bulunacağız eşimle. Daha önceden 4 sene yaşadım orada, gösterebileceğim mal mülk güzel maaşlı bordro da var. Eşimde de keza öyle.
Peki bu meleti 3 sene almak imkansız mıdır? Alan varsa basit ama etkili trickler var mıdır? Örneğin, aracı firma ile başvurmanın faydası olur mu, yoksa tamamen şans mı dersiniz?

benim arkadaşım geçen gün 5 yıllık aldı, 5 yıllık. 5. hayatımda hiç 5 yıllık almanya vizesi görmemiştim. yani imkansız değil, sık yurt dışına çıkıyorsanız alırsınız bence.

  • evde liyakat kalmamis  (12.01.18 00:17:46)
ona vize değil oturum izni denir bence. 3 sene dediğin de senede 180 gün falandır

  • paintov  (12.01.18 00:37:54)
imkansiz degil, cevremde 3-5 senelik schengen'e sahip elemanlar var ama avrupaya cok sik seyahet eden, isi gucu parasi pulu olan elemanlar. sanirim daha once kac senelik schegen vizesine sahip oldugunuz ve ne kadar cok girip ciktiginizla alakali, zamanla sureleri arttiriyorlar, 5 sene tavan galiba zira hic 10 senelik gormedim.

  • cooperr  (12.01.18 00:48:40)
Bende 3 senelik ticari var.
2014den beri hep Almanya üzerinden aldim vizelerimi. Sirasiyla 3 ay 6 ay 1 sene ve 3 senelik verdiler vizeyi.

  • japon askeri  (12.01.18 01:06:18)
Ekleme: senede 3-4 kez almanya'ya giris yaptim her sene. Bu arada fransa'dan basvuruma 3 aylik vize vermislerdi. Bence onemli ve belirleyici olan kacinci kez arka arkaya ayni ulkeden vize aldigin.

  • japon askeri  (12.01.18 01:09:02)
Japon askeri +1

Ayni ulkeden ardarda alinca ve o ulkeye giris cikisi bol tuttugun surece ve tabi cuzdan, is durumlari saglamsa alirsin.

Annemlere avusturyadan sorasiyla 1-2-3-5 yillik aldik su ana kadar. Teyzemlere de 6ay-1 yil-2 yil verdiler simdilik.

@paintov
3 yillik vize denmesi gecerlilik suresi zaten, duration of stay turistik vizeielerde 180gunden uzun olmuyor zaten yilda.
  • kuehles blondes  (12.01.18 02:32:49)