Bitcoin mining işi yapılırmı?

Malum son zamanlarda güzel devletimiz konuya el attı sonucu ne olur sizce? Giriş seviyesi bir yatırımla mining işine girilirmi şu dönemde? İlk girenler güzel kazandı peki bundan sonraki süreçte ne gibi bir yaptırımı olabilir bu işin yasak gelirmi? Değerli fikirlerinizi bekliyorum.

"Bitcoin isi" ne? Bitcoin borsasi mi kuracaksiniz? Bitcoin mi kazacaksiniz? Bitcoin alip bekleyecek misiniz?

  • crown  (11.01.18 23:38:28)
Yanlış sorular sormuşum bitcoin kazmak istiyorum

  • Humanimal  (11.01.18 23:42:22)
sizde biraz bilgi eksiği var, bu şekilde girmeyin bence.

Son zamanlarda bitcoin mining değil altcoin mine etmek para kazandırıyor,

Awesome miner diye bir programla o an hangi altcoin'i mine etmek daha karlıysa otomatik olarak onu yapıyor makineniz, sonra otomatik olarak BTC'ye çevriliyor paranız,
Bir pool'a katılıyorsunuz, pool içinde mining yapıyorsunuz vs. vs.

Şu sıra altcoin'lerle al-sat yaparak doğru hamleler yapanlar güzel kar ediyor.
Altcoin'ler şu sıra çılgınlar gibi arttığı için yanlış hamleler yapanlar bile kazanıyor,
  • michael_knight  (12.01.18 00:56:29)
Açıkcası şuan tek gpu ile mining yapıyorum yeni yeni öğreniyorum laf kalabalığı olmasın diye çok detaya girmedim günlük 4$ kazıyor tek gpu sistemi genişletip başlangıç için 4 gpu çıkarmak istiyorum ama gelecek dönemde bir kısıtlama getirebilirlermi mining işine o aklıma takılan kısmı, al sat konusunda kararsız durumdayım

  • Humanimal  (12.01.18 01:55:59)
elektrik falan, şu mining işi dünyayı s.kiyor aslında.

Burst coin'e baktın mı hiç, harddisk yeri ile mine ediliyor :D ilginç gelmişti bi incele, 5-6 tane 4tb harddisk alır bekletirsin belki. Isı yok elektrik yok güzel.
www.youtube.com

Not olarak: bir arkadaşım 4 adet Gtx 1080ti ile vertcoin kazıyor, günde 20-25 dolar civarı dönüyor sanırım. Fakat bunları böyle günde 20 x 30gün = ayda 600 yılda bilmemne dememek lazım. Zorluk git gide artıyor bazen sorun çıkıyor vs vs.
  • rodriguez2  (12.01.18 02:24:22 ~ 02:25:00)
burstcoinin ilk defa duydum araştırdım biraz ama getirisi düşük ve zorluğu daha fazla gibi anladım varsa detaylı bilgin dinleyebilirim seve seve

  • Humanimal  (12.01.18 15:57:40)