[]

4 ocak 2018 dedemin öldürülmesi başlığıyla ilgili

selam arkadaşlar,

www.haberler.com

adresindeki haberde şu ifade geçiyor:

"Kırşehir'de evine ekmek aldıktan sonra karşıdan karşıya geçen yaşlı adama bir araç çarpıp kaçtı. Olaydan yarım saat sonra yaşlı adamı farkeden sürücü 155'i arayarak durumu haber verdi."

155'i arayan numaradan bu çarpıp kaçan götveren herif tespit edilemez mi anlamadım?

 
Adam yarım saat boyunca arabanın altında sürünmemiştir ya? Haberi o kadar berbat yazmışlar ki anlaşılmıyor. Biri çarpmış ve kaçmış, yarım saat sonra "başka bir sürücü" adamı fark edip 155'i aramış olsa gerek. Öylesi daha mantıklı gibi.


  • kobuzchu kiz  (11.01.18 12:55:56) 
O başlık 2018 değil 2011 tarihliydi. 2012 tarihli başlığa taşınması gerekirken 2018 tarihli başlığa taşımışlar sanırım.
Bi "gazeteci" de haberi oradan burdan alıp yeniymiş gibi yazmış.

Ekşide yazıldıktan sonra şu haber yapılmıştı. Olayın aslı burada:
www.kirsehirhaberturk.com
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (11.01.18 13:24:44 ~ 13:27:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.