[]

bacak röntgeninde fissür hattı taklit eden lüsens hat ne demek?

SAĞ FEMUR AP-LATERAL GRAFİLERİ
Femur orta kesimde kortekste ince vasküler yapıya ait olduğu düşünülen fissür hattını taklit eden lüsens hat dikkati çekmiştir. 
fissür kanal gibi bişe galiba genelde makatta oluşan kanal gibi deliğe dendiğini duymuştum.


  • mikahakkinen  (10.01.18 10:32:08) 
fissürün çatlak olduğunu biliyorum, lüsen/lusen de karanlık demekmiş sanırım. bu bacakta çatlak olabileceği anlamına mı gelir acaba dedim. doktora da ulaşamadım.


  • la lykia  (10.01.18 11:03:05) 
fissür yarık demek, vasküler yapıya ait fissür kemikte seyreden damar yatağı damar yarığı gibi bir şey demek. nehir yatağı gibi düşün. bişey yok sonuç olarak.


  • shotgunwoman  (10.01.18 21:28:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.