[]

Replik (Diyalog)

- Hangi Ruhi beyim ben? Nasıl olan Ruhi bey mi? Yoksa aslı olmayan Ruhi bey mi? Hangisiyim Yaşar bey?
- Siz Ruhi beysiniz Ruhi bey, hangisi olduğunuzu ikimiz de biliyoruz. Neden soruyorsunuz şimdi bana bunu?
- Siz biliyorsanız, ben bilmiyorum efendim de ondan. Çünkü sizin gibi, bir romandan gelme değilim ben. Siz yaşayan Yaşar beysiniz, besbelli yaşıyorsunuz işte! Oysa ben, oysa Ruhi Hürcan, söyleyin bana Yaşar bey, kimdir Ruhi Hürcan? İsmiyle müsemma ama soy ismiyle müsemma olmayan bu bey, ne zamandan beri yaşar Yaşar bey?
- Yapmayın Ruhi bey, biliyorsunuz ki bütün ruhlar ölümsüzdür. Bir ruh var olduğundan beri ebediyete kadar yaşar.
- Güzel söylediniz de Yaşar bey, her birimiz ruhtan ibaret değil miyiz? Sonsuza kadar yaşamayacak mıyız o halde?

Nasıl? Cevaplar için teşekkürler.

 
İyi.


  • vassal  (09.01.18 22:26:43) 
Perde kapandığı anda koşarak terk edeceğim bir tiyatro oyununa, insanlara saygısızlık olmasın diye katlanmak zorunda kalmışım gibi hissettim.
Gerçi şu şekilde birkaç satır daha olsa saygı maygı dinlemem oyunun ortasında koşarak uzaklaşırım.

  • yazarken ellerini birakan herif  (09.01.18 22:28:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.