Ne yapmalı? -kariyer planlamali soru-

Ozel bi universitede araştırma gorevlisiyim su an, akademiyi seviyorum ama bulundugum ortamı ortamdaki kisilerden dolayi sevmiyorum. Baska bir universitede yuksek lisans yapiyorum ve en kotu ihtimalle eylule mezunum diye düşünüyorum.
Aslinda yurtdisi doktora planlarim var ama artik katlanamaz hale geldim ve çıkar yol arıyorum. Cok oznel bir soru olsa da siz olsaniz napardiniz merak ediyorum.

Seceneklerimden ilki daha uzak bir yerde daha az maasla işe girmek. Aslında beni ileride mutlu edebilecek bir şey, su an emin olmasam da.

Ikinci seçeneğim, bulundugum il dışında devlet universitesi kadrosu kovalamak.

Son seçeneğim bu ortama haziran-eylul bir şekilde katlanip, sonrasinda yurtdisinda doktoraya devam etmek.

Ne yapmali, karar veremiyorum.

~ basvurmayi planladigim ulkeler almanya ve/veya ingiltere

Akademisyen olmak istemiyorsun gibi algıladım. Eğer öyleyse hiç doktorayla vakit kaybetme. Beş yılda iyi bir şirkette iyi bir pozisyona gelebilirsin yüksek lisansı bitirdiğin takdirde. Ben akademisyenlik istediğim için İngilizce konuşulan bir ülkede doktora yapabilirdim ancak. Yurt dışı çok genel bir ifade. Bir de doktora sonrasında Türkiye'ye dönmeyi düşünüyorsam yurt içinde yapardım doktorayı macera peşinde değilsem.

  • dissendium  (09.01.18 19:10:30)
Son seçeneğim bu ortama haziran-eylul bir şekilde katlanip, sonrasinda yurtdisinda doktoraya devam etmek.

Budur. Hepimizin memnun olmadığı şeyler var. Biraz sabret. Sonra doktora ile yeni bir rota çizersin kendine.

@Dissendium

Yurtiçinde kadro alabilmek için yurtdışı tecrübesi epey mühim. Yani doktora sonrası yurda dönecekse bile makul olan gitmesi.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (09.01.18 19:59:53)
her türlü yurtdışı.

  • passion rules the game  (09.01.18 20:13:59)