Almanya' da gümrükte kargo takıldıysa nasıl öğrenebilirim?

almancam yok. siteleri pek karışık.

20 gün önce gönderdiğim paket hala ortada yok. ptt bizden gitti diyor. dhl bize gelmedi diyor. bi ihtimal alman gümrüğünde. nasıl ulaşabilirim?

teşekkürler.

gönderideki almanca bile olsa kodu al ptt yurt dışı gönderi sayfasına yaz hareketi çıkar.

  • mikahakkinen  (09.01.18 15:03:05)
Gümrüklük bi ürün gönderirdiyseniz, kalmıştır. Almanya'daki alıcı adresine bilgi gider böyle bir durumda

  • vhs kaseti  (09.01.18 15:28:18)
Türkiye'de servisi olmadığı için iPhone gönderdim. pili içinden çıkmadığı için sıkıntı olabilir dediler. ama dhl ile iletişime geçti arkadaşım, gümrükte kalsa görürdük biz sistemden diyorlar.

dhl diyor ki, kargo türkiye'de. bizde olsa görürdük.
ptt diyor ki, kargo almanya'da. bizde olsa sistemden görürdük.

sorgulamada son yazanları atayım size. bence ptt haklı.

Number: ED0165.....TR
Package status: In transit
Destination country: Germany
2017-12-14 23:48 The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: )
2017-12-13 17:35 The shipment has arrived at the parcel center of origin
Origin country: Turkey
2017-12-14 00:00 TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı
2017-12-14 20:48 TÜRKIYE, ISTANBUL ULUSLARARASI POSTA ISLEME MERKEZI, Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)
2017-12-13 00:00 TÜRKIYE, İZMİR KARGO İŞL.MRK./İZMİR KARGO İŞL.MRK., Torbaya Eklendi
2017-12-13 00:00 TÜRKIYE, İZMİR KARGO İŞL.MRK./İZMİR KARGO İŞL.MRK., Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı
2017-12-13 00:00 TÜRKIYE, ADLİYE (İZM. BORNOVA)/ADLİYE (İZM. BORNOVA), Torbaya Eklendi
2017-12-13 00:00 TÜRKIYE, ADLİYE (İZM. BORNOVA)/ADLİYE (İZM. BORNOVA), Kabul Edildi
2017-12-13 14:35 TÜRKIYE, IZMIR ADLIYE, Yurticinde sevk edildi, Send item to domestic location (Otb)
2017-12-13 14:35 TÜRKIYE, IZMIR ADLIYE, Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)
======================================
Powered by www.17track.net
  • Corrigan prefers beer  (09.01.18 15:45:50)