[]

fena düştüm, şişlik olan bölgede his kaybı normal mi?

pazar sabahı düştüm. sağ dizimin altı ve üst sol çaprazı çok fena morardı ve şişti.

bugün ortopediye gittim, röntgen temiz. şiddetli ödem ve hematom dedi. hirudoid ve reparil verdi. 2 gün yürüme dedi.
bunu doktora da sordum ama pek bir şey demedi, geçer dedi sadece.

ödem olan yeri hissetmiyorum. merhem sürerken buz koyarken hiç hissetmiyorum. sadece çok bastırırsam biraz hissediyorum.

bu neden olur acaba?
daha önce kaç kez düştüm, hiç hissizlik olmamıştı, anlayamadım.

 
Ödemden hissetmiyorsundur. Sinirler hasar gördüyse bile toplar 2 3 haftaya. Dert etme geçer.


  • Pleiades  (09.01.18 01:50:17) 
Ödemin öyle bir etkisi var evet. Benim tırnak batması nedeniyle olmuştu, o bölgeyi hissetmiyordum, ödem gidince zamanla düzeldi


  • neysene  (09.01.18 01:56:55) 
bende ameliyat sonrası ödem ve hematom olmuştu ve uzun süre hissetmedim. ödem de 4 ay oldu daha yeni yeni geçiyor. ama tabii bu ameliyat etkisi. sizinki çok daha hızlı düzelir.
buz konusunda emin misiniz? ilk günler buz koydum ama sonrasında doktor artık buz koymaman gerek dedi. ters etki olabilirmiş, çünkü buz damarları daraltacak, ama aslında oradaki kan akışını hızlandırmak iyileşmeyi hızlandırıyormuş, o nedenle soğuk iyi değil hatta ovmamı söylemişti, banyoda ılık su ile, o nedenle ben kesmiştim.. ama bu konuda çok bilgili değilim siz sadece danışın diye bilgi vereyim dedim. sizinki zaten darbe kaynaklı filan..

  • kaputt  (09.01.18 09:21:13 ~ 09:22:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.