istanbulda nerede oturmalı?

şu anda maltepede cevizlide oturuyorum, güzel bir ilçe, güzel bir semt. yürüyerek deniz kenarına gidiyorum falan ama ev değiştiresim var. ilçe de değiştirebilirim, işimi ayarlayabilirim.
peki ama nereye geçeyim? 3 ile 5 kat arasında, yeşil ve maviye yakın olabileceğim yerler düşünüyorum. sarıyer mantıklı geldi, bakınca hoşuma gitti; peki başka nereler var? istanbul'u çok bilmiyorum da :)

bu arada 2000'e kadar kira verebilirim ama tabi ne kadar az versem o kadar iyidir :)

Sariyer su an oturdugunuz yere cok uzak.
Isiniz nerede?

  • chitosan  (08.01.18 14:25:05)
büyükçekmece mimarsinan veya mimaroba parlayan yıldız.

onun dışında istanbulda oturlacak yer kalmadı. izmir yobazlar kırolar ve araplar tarafından çooook fazla işgal edilmeden önce oraya yerleşmek isterim.
  • charlotte blanc  (08.01.18 14:31:03)
Bir Sarıyerli olarak +1 diyorum. Yeşil-deniz başka yerlerde de var tabii ama oralar pahalı, Sarıyer'de kiralar daha uygun.

  • peggy  (08.01.18 14:32:14)
tek kıstasın yeşil ve mavi ise tuzlanın mercan bölgesi

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (08.01.18 14:36:54)
adalar

  • for the record  (08.01.18 15:06:57)
Memnunsan hiç değiştirme bence ki memnun olduğundan bahsetmişsin.

Yani sarıyer de ucuz değil. En azından ben 2500'ten ucuza ev bulamamıştım. Tabii bakılacak olan muhit farklı olabilir ama memnunsanız inanın o telaşeye değmez.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (08.01.18 15:52:45)
Değiştirme, hiç macera adama memnunsan.

  • Kusursuz dostlarin dort ayagi vardir  (08.01.18 16:39:00)